Գագիկ Խաչատրյանին արտերկրից կանչել են Հայաստան՝ ՀՀԿ-ի օգտին ձայներ բերելու. ՀԺ
Ամասիայի տարածաշրջանից «Հայկական ժամանակ»-ին հասած տեղեկությունների  համաձայն՝  իշխանությունները պետեկամուտների կոմիտեի  նախկին նախագահ  Գագիկ Խաչատրյանին արտերկրից  բերման են ենթարկել և  պատվիրել ընտրությունների ժամանակ  աշխատել իրենց համար:
Գագիկ Խաչատրյանը ծնունդով Ամասիա գյուղից է, բացի այդ Եղվարդում նա հսկայական բիզնես՝ ջերմոցներ,  կաթնամթերքի գործարան և աշխատողներ ունի:  Թերթին հայտնի է դարձել, որ  իշխանությունը նրան հանձնարարել է հենց այդ տարածաշրջանում  աշխատել և Հանրապետական կուսակցության համար ձայներ բերել:
«Ես այդպիսի տեղեկություն չունեմ»,-այս լուրը մեկնաբանելով՝  ընդամենն ասել է ՀՀԿ  կազմակերպչական հանձնաժողովի նախագահ  Ռուբեն Թադևոսյանը:
«Իհարկե, իշխանությունները Գագիկ Խաչատրյանին  չեն առաջարկել կուսակցության ոչ  համամասնական, ոչ էլ ռեյտինգային ցուցակում  ընդգրկվել,  բայց նա այդ տարածաշրջանում նախկին պատգամավոր է և նորից ցուցակից դուրս մնացած  Աշոտ Աղաբաբյանի նման  պետք է փորձի ՀՀԿ-ի համար  ձայներ բերել:  Նա նաև այդ գործը կազմակերպելու համար  պետք է ծախսի սեփական, այսինքն` նախկինում արտոնյալ  վիճակում  գտնված իր  բիզնեսներով աշխատած   միջոցները,  ինչպես դա արեց ապրիլյան պատերազմից հետո  Ադրբեջանի հետ սահմանային գծում  տեխնիկական  միջոցներ տեղադրելու ժամանակ»,-հավելել է թերթը:

«Айкакан жаманак»: Гагик Хачатрян вернулся в Армению, чтобы работать в пользу РПА
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что согласно сведениям из Амасии, власти подвергли приводу из заграницы бывшего председателя Комитета государственных доходов Армении Гагика Хачатряна и поручили работать для них во время выборов.
Гагик Хачатрян родился в селе Амасия, кроме того, в Егварде у него есть крупный бизнес – теплицы, завод по производству молока и соответственно работники. Как стало известно изданию, власти поручили ему работать именно в этом регионе и собирать голоса в пользу Республиканской партии Армении.
«У меня нет такой информации», - сказал председатель Оргкомитета РПА Рубен Тадевосян, комментируя эти сведения.
«Конечно, власти не предложили Гагику Хачатряну место ни в пропорциональном, ни в рейтинговом списке РПА, но раньше он был депутатом от этого региона и так же, как и выбывший из списка РПА Ашот Агабабян, должен "принести" партии голоса. Он должен потратить для организации этого дела собственные средства, заработанные за счет находящегося в прошлом в привилегированном положении бизнеса, как поступил после апрельской войны, во время установки технических средств на линии соприкосновения с Азербайджаном», - пишет газета.