«Մեղրի-Նորդուզ սահմանային դարպասի համատեղ օգտագործման մասին» համաձայնագիրը՝ Իրանի կառավարության օրակարգում
12:17 20/02/2017
Իրանի կառավարությունը հավանություն է տվել Իրանի և Հայաստանի միջև ստորագրված «Մեղրի-Նորդուզ սահմանային դարպասի համատեղ օգտագործման մասին» համաձայնագրին,-հաղորդում է իրանական «ԻՌԻԲ» լրատվական գործակալությունը:
Հիշեցնենք, որ «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Իրանի Իսլամական Հանրապետության կառավարության միջև Մեղրի-Նորդուզ սահմանային դարպասի համատեղ օգտագործման մասին» համաձայնագիրը ստորագրվել էր 2016թ. դեկտեմբերի 21-ին՝ ԻԻՀ նախագահ Հասան Ռոհանիի՝ Երևան կատարած այցի ընթացքում:

Правительство Ирана одобрило соглашение о совместной с Арменией эксплуатации таможенных ворот Мегри-Нордуз
14:44 20/02/2017
Правительство Исламской Республики Иран одобрило подписанное между правительствами ИРИ и Армении соглашение «О совместной эксплуатации таможенных ворот Мегри-Нордуз». Об этом сообщает иранское информационное агентство ИРИБ.
Напомним, что соглашение «О совместной эксплуатации таможенных ворот Мегри-Нордуз было подписано 21 декабря 2016г. в ходе визита президента ИРИ Хасана Роухани в Ереван.