Խոսնակները գնում են ԱԺ. Արման Սաղաթելյանն ու Շուշան Սարդարյանը՝ ՀՀԿ ցուցակում. ՀԺ
Սերժ Սարգսյանի նախկին մամուլի խոսնակ Արման Սաղաթելյանն ընդգրկվել է ՀՀԿ համամասնական ցուցակում. նա զբաղեցնում է 27-րդ հորիզոնականը, և չի բացառվում, որ ապրիլին կայանալիք ընտրություններից հետո մտնի Ազգային ժողով:
«Հայկական ժամանակ»-ը հիշեցրել է, որ Սաղաթելյանը Սերժ Սարգսյանի մամուլի խոսնակն էր 2013-2015թթ., իսկ մոտ մեկ տարի առաջ նշանակվեց Հանրային ռադիոյի գործադիր տնօրեն: Ի դեպ, ներկայումս Հանրային ռադիոյի լրատվական ծրագիրը՝ «Ռադիոլուրը», չունի ղեկավար: Նախկին գլխավոր խմբագիր Հռիփսիմե Առաքելյանն անցած տարեվերջին նշանակվեց կառավարության աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետի պաշտոնակատար:
«Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մամուլի գծով խորհրդական Շուշան Սարդարյանը նույնպես ընդգրկված է ՀՀԿ-ի համամասնական ցուցակում՝ 20-րդ տեղում և ըստ որոշ տեղեկությունների՝ պատգամավոր դառնալու դեպքում նրա տեղը կզբաղեցնի Հռիփսիմե Առաքելյանը»,-հավելել է թերթը:

«Айкакан жаманак»: Пресс-секретари идут в парламент – Арман Сагателян и Шушан Сардарян в списке РПА
Бывший пресс-секретарь президента Сержа Саргсяна – Арман Сагателян включен в пропорциональный список Республиканской партии Армении (РПА). Он занимает 27 горизонтальную и не исключается, что после предстоящих в апреле выборов окажется в новом парламенте, пишет газета «Айкакан жаманак».
Издание, напоминает о том, что Арман Сагателян работал на должности спикера Сержа Саргсяна в 2013-2015гг, а примерно год назад был назначен исполнительным директором Общественного радио Армении. Кстати, в настоящее время информационная программа Общественного радио Армении «Радиолур» не имеет руководителя. Бывший главный редактор Рипсиме Аракелян в конце прошлого года была назначена главой управления информации и по связям с общественностью Аппарата правительства Армении.
«Советник премьер-министра по вопросам СМИ Шушан Сардарян также включена в пропорциональный список РПА, она занимает 20 место и, по некоторым сведениям, в случае получения депутатского мандата ее место займет Рипсиме Аракелян», - отмечает издание.