Ինչ կարգախոսներով են քաղաքական ուժերը մասնակցելու ընտրություններին
«Հայրենիք, աշխատանք, սոցիալիզմ.  Կոմունիստական կուսակցության հաղթանակը  ժողովրդի հաղթանակն է»: Այս կարգախոսով է ապրիլի 2-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու  Կոմունիստական կուսակցությունը:
«Մենք այս կարգախոսով ասում ենք, որ եթե հաղթենք, նշանակում է, որ ժողովուրդն ինքն է հաղթել, ժողովրդի վիճակը կլինի այնպես, ինչպես խորհրդային միության տարիներին՝ գերազանց»,- Panorama.am-ին ասաց Կոմունիստական կուսակցության առաջին քարտուղար Տաճատ Սարգսյանը:
«Ելք» դաշինքն ընտրություններին մասնակցելու է «Ընտրություն, փոփոխություն, հաղթանակ», «Կա ընտրություն, կա ելք» կարգախոսներով: Դաշինքի  տարածքային ցուցակում (թիվ 2 ընտրատարածք.  Արաբկիր, Աջափնյակ, Դավթաշեն) ընդգրկված Վահագն Հովակիմյանն ասաց, որ այս կարգախոսների միջոցով ընտրողը հստակ կիմանա, որ «Ելք» դաշինքի միջոցով կարող է հասնել փոփոխությունների:
«Ընտրողը կիմանա, որ մեր տեսլականն ապագայի նկատմամբ, ապագայի վերաբերյալ այն է, ինչ նաև ինքն է ցանկանում՝ փոփոխություն, փոփոխություն դեպի լավը, դեպի զարգացումը»,- նշեց նա:
Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը, ով նաև «Ծառուկյան» դաշինքի ընտրական ցուցակում է, ասաց, որ  դաշինքն ընտրություններին մասնակցելու է  «Փոփոխությունների և կառուցելու ժամանակն է»  հիմնական կարգախոսով:
«Կարծում եմ՝ առավել քան ակնհայտ է, թե ինչ գաղափարախոսություն է ընկած կարգախոսի հիմքում, որ իսկապես եկել է փոփոխությունների, կառուցելու, գործնական քայլերի անցնելու ժամանակը»,-   նշեց նա:
«Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցությունն ընտրություններին մասնակցելու է «Մենք կարող ենք» կարգախոսով:
«Մենք ընտրել ենք այդ կարգախոսը, որն, իհարկե, ուղերձներ է պարունակում. մենք կարող են պաշտպանել Հայաստանի քաղաքացու իրավունքները, երաշխավորել ՀՀ  ինքիշխանությունը, անվտանգությունը, ապահովել որակյալ կրթություն,  ապահովել, վերականգնել արդարադատությունը, պայքարել կոռուպցիայի դեմ: Ընդհանրապես, գտնում ենք, որ կարող ենք Հայաստանը դնել ճիշտ ուղու վրա: Մենք  ունենք Հայաստանի քաղաքացու զարգացման տեսլական: Ճիշտ ընտրության կատարելու դեպքում, իհարկե, կարող ենք Հայաստանի քաղաքացիների հետ միասին բարեփոխել այս իրավիճակը, որը տիրում է Հայաստանում: Մենք տեսնում ենք Հայաստանի Հանրապետությանը Եվրոպական միության ընտանիքի լիիրավ անդամ»,- Panorama.am-ին ասաց «Ազատ դեմոկրատներ» կոսակցության մամուլի քարտուղար Սոնա Մինասյանը:
«Հայկական վերածնունդ» կուսակցության մամուլի խոսնակ Էդգար Առաքելյանն ասաց, որ ընտրություններին հանդես են գալու «Քվեարկիր հանուն փոփոխության, հանուն վերածնունդի» կարգախոսով:
Նշենք, որ նախօրեին ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը տեղեացրել էր, որ  2017 թ-ի խորհրդարանական ընտրություններում Հանրապետական կուսակցության նշանաբանը կլինի «Անվտանգություն և առաջընթաց»: Նրա խոսքերով՝ քարոզչության հիմքը պետք է լինի Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության ամրապնդումը, ինչպես նաև տնտեսական առաջընթացի ապահովումը, մարդու իրավունքների պաշտպանությունը, ժողովրդավարության  զարգացումը»:

Парламентские выборы в Армении: известны лозунги политических сил
«Родина, работа, социализм. Победа Коммунистической партии – победа народа» – с таким лозунгом примет участие в предстоящих 2 апреля с.г. выборах в Национальное Собрание Армении Компартия РА.
«Мы этим лозунгом говорим: наша победа будет означать победу народа, положение народа будет таким же, как в советские годы, то есть отличным», – сказал в беседе с корреспондентом  Panorama.am первый секретарь Компартии Армении Тачат Саркисян.
Коалиция «Выход» (три армянские оппозиционные партии – «Светлая Армения», «Гражданский договор» и «Республика») в выборах в Национальное Собрание Армении примет участие с лозунгами «Выбор, перемены, победа» и «Есть выбор – есть выход». Включенный в окружной список коалиции Ваагн Овакимян  (Арабкир, Ачапняк, Давиташен) отметил, что благодаря этим лозунгам избиратель будет четко знать, что с помощью коалиции «Выход» можно добиться перемен.
Пресс-секретарь основателя и председателя партии «Процветающая Армения» (ППА) Гагика Царукяна Иветта Тоноян, кандидатура которой также включена в избирательный список блока «Царукян», отметила, что блок пойдет на выборы с основным лозунгом «Время менять и строить».
«Считаю, более чем очевидно, какая идеология лежит в основе лозунга. Действительно настало время для перемен, перехода к практическим шагам», – сказала она.
Партия «Свободные демократы» примет участие в предстоящих 2 апреля с.г. парламентских выборах в РА с лозунгом «Мы можем».
«Мы выбрали этот лозунг, и он, конечно, несет месседж: мы можем защитить права граждан Армении, гарантировать суверенитет и безопасность РА, обеспечить качественным образованием, бороться с коррупцией», – сказала Panorama.am пресс-секретарь партии «Свободные демократы» Сона Минасян.
«Мы видим Армению полноправным членом семьи ЕС», – подчеркнула она.
Пресс-секретарь партии «Армянское возрождение» Эдгар Аракелян представил предвыборный лозунг их политсилы: «Голосуй во имя перемен, во имя возрождения».
Пресс-секретарь Республиканской партии Армении (РПА) Эдуард Шармазанов накануне, 23 февраля, сообщил, что РПА будет участвовать в предстоящих 2 апреля парламентских выборах с лозунгом «Безопасность и прогресс».
Лозунгом АРФ «Дашнакцутюн» является «Новое начало, справедливая Армения», а блока «Оганян-Раффи-Осканян» – «Единение, наследие, победа».