«Զանգի» հավելվածը կներկայացնի Հայաստանը «Mobile World Congress»-ում
Հեռահաղորդակցության ոլորտի աշխարհի գրեթե բոլոր մեծ ու փոքր ընկերությունները փետրվարի 27-ին կհավաքվեն Բարսելոնայում` մասնակցելու միջազգային ամենախոշոր ՏՏ իրադարձություններից մեկին` «Mobile World Congress»-ին: Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ տեսաձայնային և ինտերնետ ծառայություններ մատուցող ընկերություններն այնտեղ են գնում գործարար կապեր հաստատելու, ինքնագովազդվելու, շփվելու, ոլորտի զարգացման միտումներին ծանոթանալու։
Հայաստանն այս տարի առաջին անգամ անմասն չի մնա հեռահաղորդակցական իրարանցումից ու  պատվիրակություն կուղարկի «Mobile World Congress»: Կոնգրեսին մասնակցելու է նաև ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը:
Նախարարի տեղակալ Բորիս Դեմիրխանյանի խոսքով` կոնգրեսը հեռահաղորդակցության ոլորտի ամենաներկայացուցչական միջոցառումն է. «Եթե համեմատենք սպորտի հետ, «Mobile World Congress»-ը մոտավորապես օլիմպիական խաղերի մակարդակի միջոցառում  է»:
Աղբյուրը հայտնում է, որ «Mobile World Congress»-ում այս տարի իր տաղավարը կունենա նաև հայկական արտադրության «Զանգի» հավելվածը: Ընկերության հիմնադիր Վահրամ Մարտիրոսյանը նշեց, որ այն ստեղծվել է 2013-ին, իսկ հետագա տարիներին անընդհատ զարգացել: Այսօր «Զանգին» ժամանակակից սուրհանդակ է, որով կարելի է զանգել, հաղորդագրություններ ուղարկել և տեսազանգեր կատարել «iOS» և «Android» օպերացիոն համակարգերով աշխատող սմարթֆոններից ու պլանշետներից:
Ընկերությունն  այսօր ունի 1 միլիոնից ավելի բաժանորդ. այդ թիվը շարունակաբար աճում է։ Ամեն օր «Զանգի»-ին են միանում մի քանի տասնյակ օգտատերեր:

Армения представит приложение Zangi на выставке Mobile World Congress
В этом году Армения впервые примет участие в выставке Mobile World Congress. Об этом сообщает пресс-служба министерства транспорта, связи и информационных технологий РА.
В Барселоне 27 февраля представители практически всех компаний, работающих в телекоммуникационной сфере, со всего мира соберутся для участия в одном из крупнейших мероприятий в сфере информационно-коммуникационных технологий (ИКТ)  (ИКТ) – выставке Mobile World Congress.
В ходе выставки Mobile World Congress компании, предоставляющие аудиовизуальные и Интернет-услуги, получают возможность установить деловые связи, прорекламировать свои услуги, а также ознакомиться с тенденциями развития соответствующей сферы.
В выставке примет также участие министр транспорта, связи и информационных технологий Армении Ваан Мартиросян. По словам заместителя главы данного ведомства Бориса Демирханяна, Mobile World Congress является самым представительным мероприятием в телекоммуникационной сфере. «Если сравнивать со сферой спорта, то уровень Mobile World Congress сопоставим с уровнем Олимпийских игр», – отметил Б. Демирханян.
Отмечается, что в этом году на выставке Mobile World Congress свой павильон будет и у приложения Zangi армянского  производства. Zangi – приложение для бесплатных HD голосовых и видеозвонков.
Основатель компании Zangi Ваграм Мартиросян отметил, что соответствующее приложение было создано в 2013 году, а в последующие годы оно постоянно развивалось.