«Associated Television International»-ը պատրաստվում է փաստագրական ֆիլմ նկարահանել Հայաստանի մասին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է «Associated Television International» ընկերության նախագահ Դեյվիդ ՄըՔենզիին:
Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանի միջազգային ճանաչելիության բարձրացմանը, զբոսաշրջային հնարավորությունների ներկայացմանը և տուրիզմի խթանմանը վերաբերող հարցեր:
Դեյվիդ ՄըՔենզին նշել է, որ ընկերությունը պատրաստվում է փաստագրական ֆիլմ նկարահանել Հայաստանի մասին, որի նպատակն է Հայաստանը որպես առաջին քրիստոնյա երկիր ավելի ճանաչելի դարձնել աշխարհին, ներկայացնել հայ ժողովրդին, պատմությունը,  մշակույթը և մեծացնել զբոսաշրջիկների հետաքրքրությունը մեր երկրի նկատմամբ:
Վարչապետը նշել է, որ կառավարությունը կարևորում է Հայաստանի զբոսաշրջության գրավչության բարձրացմանն ուղղված քայլերը և պատրաստ է քննարկել այդ նպատակին ուղղված առաջարկությունները:

Today Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan held a meeting with President of the Associated Television International David McKenzie.
The Information and Public Relations Department of the Armenian Government told Panorama.am that issues related to raising the international awareness of Armenia, presenting tourism opportunities and boosting tourism were touched upon during the meeting.
David McKenzie noted that the company plans to shoot a documentary about Armenia aiming to make it more recognizable to the world as the first Christian country, to present the Armenian people, history, culture and to increase the interest of tourists towards our country.
PM Karapetyan noted that the Armenian Government attaches importance to the steps aimed at boosting tourism in Armenian and is ready to discuss proposals regarding the matter.