«Associated Television International»-ը պատրաստվում է փաստագրական ֆիլմ նկարահանել Հայաստանի մասին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է «Associated Television International» ընկերության նախագահ Դեյվիդ ՄըՔենզիին:
Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանի միջազգային ճանաչելիության բարձրացմանը, զբոսաշրջային հնարավորությունների ներկայացմանը և տուրիզմի խթանմանը վերաբերող հարցեր:
Դեյվիդ ՄըՔենզին նշել է, որ ընկերությունը պատրաստվում է փաստագրական ֆիլմ նկարահանել Հայաստանի մասին, որի նպատակն է Հայաստանը որպես առաջին քրիստոնյա երկիր ավելի ճանաչելի դարձնել աշխարհին, ներկայացնել հայ ժողովրդին, պատմությունը, մշակույթը և մեծացնել զբոսաշրջիկների հետաքրքրությունը մեր երկրի նկատմամբ:
Վարչապետը նշել է, որ կառավարությունը կարևորում է Հայաստանի զբոսաշրջության գրավչության բարձրացմանն ուղղված քայլերը և պատրաստ է քննարկել այդ նպատակին ուղղված առաջարկությունները:

Associated Television International снимет фильм об Армении – первой христианской стране
Премьер-министр Армении Карен Карапетян сегодня, 28 февраля, принял президента компании «Associated Television International» Дэвида МакКензи. Подробности передает пресс-служба армянского правительства.
В ходе встречи обсуждались вопросы повышения узнаваемости Армении в мире, представления туристических возможностей республики и стимулирования туризма.
Дэвид МакКензи отметил, что их компания готовится снять документальный фильм об Армении, целью которого является повышение в мире узнаваемости Армении – как первой христианской страны. По его словам, в фильме планируется представить культуру, историю, традиции армянского народа, что будет способствовать повышению интереса туристов к Армении.
Премьер Карен Карапетян отметил, что правительство придает большую важность шагам по повышению туристической привлекательности Армении и готово обсудить предложения в данном направлении.