Հայաստանում աճում է ներքին զբոսաշրջությունը
Ստացված հաշվետվությունների տվյալների և հետազոտությունների արդյունքում ձևավորված փորձագիտական գնահատումների համաձայն՝ 2016թ. հունվար-դեկտեմբերին Հայաստանի Հանրապետություն է ժամանել 1 259 657 զբոսաշրջիկ կամ 2015թ. նույն ժամանակաշրջանի նկատմամբ ցուցանիշն աճել է 5.7%-ով:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայությունից, 2016թ. հունվար-դեկտեմբերին զբոսաշրջության նպատակով Հայաստանի Հանրապետությունից մեկնել է 1 262 687 մարդ կամ 2015թ. համապատասխան ժամանակաշրջանի նկատմամբ ցուցանիշն աճել է 6.3%-ով:
ԱՎԾ-ի փոխանցմամբ՝  2016թ. հունվար-դեկտեմբերին Հայաստանի Հանրապետության տարածքում հյուրանոցային տնտեսության օբյեկտներում տեղաբաշխված զբոսաշրջիկների թվաքանակը կազմել է 979 968 մարդ (ՀՀ ռեզիդենտներ), ինչը 2015թ. նույն ժամանակաշրջանի նկատմամբ աճել է 12.4%-ով:

Domestic tourism growing in Armenia
The reports and expert estimates based on the studies implemented by the National Statistical Service of Armenia (NSS) indicate that 1,259,657 tourists arrived in Armenia for the period of January-December 2016, which is a 5.7% increase compared to the same period of 2015.
According to the same data, 1,262,687 people left Armenia for tourism during January- December 2016, which is a 6.3% increase to compare with the number of people who left Armenia in 2015.
The NSS data show that the number of tourists hosted by hotel industry of the Republic of Armenia for January-December 2016 comprised 979,968 people (residents of the Republic of Armenia), which is 12.4% increase compared to the same period of 2015.