Հայաստանում աճում է ներքին զբոսաշրջությունը
Ստացված հաշվետվությունների տվյալների և հետազոտությունների արդյունքում ձևավորված փորձագիտական գնահատումների համաձայն՝ 2016թ. հունվար-դեկտեմբերին Հայաստանի Հանրապետություն է ժամանել 1 259 657 զբոսաշրջիկ կամ 2015թ. նույն ժամանակաշրջանի նկատմամբ ցուցանիշն աճել է 5.7%-ով:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայությունից, 2016թ. հունվար-դեկտեմբերին զբոսաշրջության նպատակով Հայաստանի Հանրապետությունից մեկնել է 1 262 687 մարդ կամ 2015թ. համապատասխան ժամանակաշրջանի նկատմամբ ցուցանիշն աճել է 6.3%-ով:
ԱՎԾ-ի փոխանցմամբ՝  2016թ. հունվար-դեկտեմբերին Հայաստանի Հանրապետության տարածքում հյուրանոցային տնտեսության օբյեկտներում տեղաբաշխված զբոսաշրջիկների թվաքանակը կազմել է 979 968 մարդ (ՀՀ ռեզիդենտներ), ինչը 2015թ. նույն ժամանակաշրջանի նկատմամբ աճել է 12.4%-ով:

Внутренний туризм в Армении за январь-декабрь 2016 года вырос на 12.4%
Согласно полученным отчетным данным и экспертным оценкам результатов проведенных исследований, в Армению за январь – декабрь 2016 года прибыли 1 259 657 туристов. Об этом сообщает Национальная статистическая служба (НСС) РА.
Согласно информации, по сравнению с аналогичным периодом 2015 года, данный показатель вырос на 5.7%.
Отмечается также, что за январь – декабрь 2016 года число граждан, выехавших из Армении в туристических целях, составило 1 262 687. По сравнению с аналогичным периодом 2015 года, данный показатель вырос на 6.3%.
Что же касается внутреннего туризма, то, согласно полученным отчетным данным, в январе-декабре 2016 года число туристов (резидентов РА), размещенных в объекты гостиничного хозяйства Армении, составило 979 968 человек. По сравнению с аналогичным периодом 2015 года, данный показатель вырос на 12.4%.