Լուիս Էնրիկեն մրցաշրջանի վերջում կհեռանա «Բարսելոնից»
«Բարսելոնի» գլխավոր մարզիչ Լուիս Էնրիկեն հայտարարել է մրցաշրջանի ավարտից հետո թիմից հեռանալու մասին։ Այդ մասին նա նշել է Խիխոնի «Սպորտինգի» հետ խաղին հաջորդած մամուլի ասուլիսում։ Լուիս Էնրիկեն իր որոշումը բացատրել է հանգստանալու ցանկությամբ։ Հիշեցնենք, որ «Բարսելոնը» 6։1 հաշվով պարտության է մատնել «Սպորտինգին»։ Այս մասին հայտնում է football.ua-ն։
Էնրիկեն «Բարսելոնը» գլխավորում է 2014 թ. մայիսից՝ ակումբի հետ ստորագրելով եռամյա պայմանագիր։
Առաջին իսկ մրցաշրջանում իսպանացի մասնագետը հաղթել է երկրի առաջնությունում ու գավաթի խաղարկությունում, ինչպես նաև Չեմպիոնների լիգայում։
Հաջորդ մրցաշրջանը նույնպես հաջող էր «Բարսելոնի» համար։ Թիմին կրկին հաջողվեց նվաճել Իսպանիայի չեմպիոնի ու գավաթակրի կոչումները, սակայն Չեմպիոնների լիգայում կատալոնցիները քառորդ եզրափակչում զիջեցին «Ատլետիկոյին»։
Վերջերս «Բարսելոնը» Չեմպիոնների լիգայի քառորդ եզրափակչի առաջին խաղում 0։4 հաշվով ջախջախվեց ՊՍԺ-ի կողմից։ Հնարավոր է՝ հենց այդ հանդիպումից հետո է 46-ամյա մասնագետը հասկացել, որ հանգստի կարիք ունի։
Ավելի վաղ տեղեկություններ են հրապարակվել, որ «Բարսելոնը» կարող են գլխավորել Ռոնալդ Կումանը և Մասիմիլիանո Ալլեգրին, ովքեր այժմ համապատասխանաբար աշխատում են «Էվերտոնում» և «Յուվենթուսում»։

Главный тренер ФК «Барселона» Луис Энрике покинет клуб по окончании сезона. Об этом, как сообщает сайт футбольного клуба, он объявил на пресс-конференции после матча с хихонским «Спортингом», закончившимся со счетом 6:1 в пользу «Барселоны».
Как передает «Интерфакс», Луис Энрике заявил, что еще до начала сезона говорил руководству клуба, что, возможно, не станет продлевать свой контракт. «Время пришло, о чем я вам сейчас и сообщаю», – сказал тренер.
«Я покидаю "Барселону", потому что мне нужно отдохнуть. Хочу поблагодарить клуб за доверие, игроков за профессионализм и преданность, а болельщиков за поддержку», – добавил он. За несколько минут до публичного объявления о предстоящем уходе Луис Энрике сообщил о своем решении команде в раздевалке стадиона «Камп Ноу».
Луис Энрике поблагодарил клуб за три года работы и выразил надежду на успешные результаты в оставшиеся три месяца. «У нас осталось три месяца во всех турнирах. В одном из них (речь о Лиге чемпионов - ИФ) ситуация, конечно, сложная, но я уверен, что общими усилиями, мы можем развернуть ее в свою пользу», – сказал он.
В течение того времени, что Луис Энрике провел с клубом, команда выиграла восемь титулов, причем в первом же сезоне «Барселона» поочередно одержала победы в чемпионате и Кубке Испании, а также в Лиге чемпионов.