Հայ հրաձիգները կմեկնեն Սլովենիա՝ Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցելու համար
13 հոգուց բաղկացած հայ հրաձիգների թիմը մարտի 5-ի լույս 6-ի գիշերը կմեկնի Սլովենիայի Մարիբոր քաղաք` մասնակցելու Եվրոպայի առաջնությանը: Մարզիկներն ուժերը չափելու են 10 մ հեռավորությունից՝ հրացան, ատրճանակ, վազող թիրախ մրցաձևերում: Առաջնությանը, որն անցկացվելու է մարտի 6-12-ը, մասնակցելու են 46 երկրի 577 մարզիկ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության պաշտոնական կայքը:
Մեր թիմը մրցավայր է մեկնում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանի և ավագ մարզիչ Անդրանիկ Այվազյանի ղեկավարությամբ:

Armenian shooters to take part in European Championship
Overnight March 5-6, the team of the Armenian shooters comprising 13 members will depart for Maribor, Slovenia to take part in the European Championship. The athletes will compete in 10 km rifle, pistol and running target sport types.
The championship, which will be held on March 6-12, has brought together 577 athletes from 46 countries, according to the report of Armenia’s Ministry of Sport and Youth Affairs.
Our team takes part in the championship under the lead of head coach Seyran Nikoghosyan and senior coach Andranik Ayvazyan.