Մարտի 3-ի դրությամբ ԱԺ ընտրությունների ընտրողների ընդհանուր թիվ 2,564,734 է
ՀՀ ոստիկանությունը հրապարակել է ՀՀ ԱԺ 2017թ. ապրիլի 2-ի ընտրությունների ՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների ընդհանուր թիվը՝ 2017 թ. մարտի 3-ի դրությամբ:
«Ի կատարումն Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքի 8-րդ հոդվածի 7-րդ մասի` Ազգային ժողովի ընտրությունների ժամանակ` քվեարկության օրվանից առաջ 30-րդ օրը, ՀՀ ոստիկանությունը հրապարակում է Հայաստանի Հանրապետության ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների ընդհանուր թիվը` նշելով նաև ըստ գտնվելու վայրի ընտրողների և հաշվառում չունեցող ընտրողների թիվը:
Այսպես՝ քվեարկության օրվանից 30 օր առաջ Հայաստանի Հանրապետության ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ՀՀ Ազգային ժողովի ընտրությունների ընտրողների ընդհանուր թիվն է` 2.564.734:

Полиция Армении обнародовала общее число избирателей на выборах в парламент республики
Полиция Армении опубликовала общее число участников предстоящих 2 апреля 2017 года выборов в Национальное Собрание РА, включенных в Регистр избирателей Республики Армения – по состоянию на 3 марта с.г.
Как сообщает пресс-служба Полиции РА, за 30 дней до проведения голосования общее число избирателей, включенных в Регистр избирателей Республики Армения, составляет 2.564.734 человека.
«Из них:
- временно изъяты из избирательного списка по месту учета и включены в дополнительный список избирателей по месту нахождения в день голосования – 0,