Մարտի 10-ին, Կոնվերս Բանկի հովանավորությամբ, կկայանա Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի համերգը, որին, որպես մենակատար, հանդես կգա ֆլեյտահար Սարա Ուրենյա Կաբրերան /Իսպանիա/: Համերգի խմբավարն է Խուան Անտոնիո Ռամիրեսը /Իսպանիա/: Հայտնում են բանկի մամուլի բաժնից:
«Կոնվերս Բանկում միշտ էլ կարևորել են մշակութային միջոցառումների հովանավորությունը՝ մշտապես հայ ունկնդրին ներկայացնելով աշխարհահռչակ կատարողների ելույթներ: Բանկը Ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ համագործակցության մեծ փորձ ունի: Մեր աջակցությամբ են Հայաստանում հանդես եկել այնպիսի հանրահայտ երաժիշտ կատարողներ, ինչպիսիք են Ռաուլ Բարբոզայի տրիոն և Կառլոս Բուենոն»,- ասված է տարածած հաղորդագրության մեջ:
Այս նախագծի շրջանակում հայ ունկնդրին հնարավորություն կընձեռվի ունկնդրել իսպանական երաժշտական ստեղծագործությունների աշխատանքների ընտրանին:
«Խուան Անտոնիո Ռամիրեսն իր սերնդի լավագույն դիրիժորներից մեկն է, որն առավելապես հայտնի է իսպանական բազմաժանր երաժշտության կատարումներով»,- նշում են Բանկից, ավելացնելով, որ սա առաջին դեպքն է, երբ Հայաստան է այցելում նման մեծությամբ և այսքան հայտնի իսպանացի դիրիժոր:

На концерте Национального филармонического оркестра Армении выступит флейтистка Сара Уренья Кабрера
При спонсорстве Конверс Банка 10 марта состоится концерт Национального филармонического оркестра Армении, на котором выступит флейтистка Сара Уренья Кабрера (Испания).
Согласно релизу, концертом будет дирижировать Хуан Антонио Рамирес (Испания).
«В Конверс Банк всегда придавали большое значение спонсированию культурных мероприятий, неизменно представляя армянской аудитории выступления всемирно известных исполнителей. Банк имеет большой опыт сотрудничества с Национальным филармоническим оркестром. Благодаря нашей спонсорской поддержке, в Армении состоялись выступления таких широко известных музыкантов, как трио Рауля Барбозы и Карлос Буэно», – отметили в Банке.
В рамках этого проекта, армянский слушатель будет иметь возможность услышать лучшие испанские музыкальные произведения.
«Хуан Антонио Рамирес – один из лучших дирижеров своего поколения, наиболее известный исполнением разножанровой испанской музыки», – пояснили в Банке, отметив, что впервые в Армению приедет настолько известный испанский дирижер такого уровня.