Մարտի 10-ին, Կոնվերս Բանկի հովանավորությամբ, կկայանա Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի համերգը, որին, որպես մենակատար, հանդես կգա ֆլեյտահար Սարա Ուրենյա Կաբրերան /Իսպանիա/: Համերգի խմբավարն է Խուան Անտոնիո Ռամիրեսը /Իսպանիա/: Հայտնում են բանկի մամուլի բաժնից:
«Կոնվերս Բանկում միշտ էլ կարևորել են մշակութային միջոցառումների հովանավորությունը՝ մշտապես հայ ունկնդրին ներկայացնելով աշխարհահռչակ կատարողների ելույթներ: Բանկը Ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ համագործակցության մեծ փորձ ունի: Մեր աջակցությամբ են Հայաստանում հանդես եկել այնպիսի հանրահայտ երաժիշտ կատարողներ, ինչպիսիք են Ռաուլ Բարբոզայի տրիոն և Կառլոս Բուենոն»,- ասված է տարածած հաղորդագրության մեջ:
Այս նախագծի շրջանակում հայ ունկնդրին հնարավորություն կընձեռվի ունկնդրել իսպանական երաժշտական ստեղծագործությունների աշխատանքների ընտրանին:
«Խուան Անտոնիո Ռամիրեսն իր սերնդի լավագույն դիրիժորներից մեկն է, որն առավելապես հայտնի է իսպանական բազմաժանր երաժշտության կատարումներով»,- նշում են Բանկից, ավելացնելով, որ սա առաջին դեպքն է, երբ Հայաստան է այցելում նման մեծությամբ և այսքան հայտնի իսպանացի դիրիժոր:

Flutist Sarah Urenya Cabrera to perform in Armenia
Flutist Sarah Urenya Cabrera (Spain) will visit Armenia to give a concert on March 10 with the National Philharmonic Orchestra of Armenia with Converse Bank’s sponsorship. The bank reported in a release, adding the concert will be conducted by Juan Antonio Ramirez (Spain).
“Converse Bank has always attached importance to sponsorship of cultural events, presenting performances of world-famous singers to the Armenian audience. The Bank has extensive experience of cooperation with the National Philharmonic Orchestra. We sponsored the concerts of such well-known musicians as Raul Barboza’s trio and Carlos Bueno”, - we were told at the Bank.
Within the framework of this project, the Armenian audience will have the opportunity to listen to the best selection of Spanish music.
“Juan Antonio Ramirez is one of the best conductors of his generation and is mostly known for performance of the Spanish multi-genre music”, - said the release, mentioning that this is the first visit of such famous Spanish conductor.