«Ընդդիմադիր» Արթուր Բաղդասարյանը դիվանագիտական պետհամարանիշով մեքենայով է շրջում. ՀԺ
«Հայկական վերածնունդ» կուսակցության նախագահ, Ազգային անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը երեկ Երևանի «Մարիոթ» հյուրանոցում մանրամասն ներկայացնելով այս կուսակցության ընտրական ծրագիրը՝ յուրաքանչյուր կետ ներկայացնելիս խոսում էր անարդարությունից, իշխանությունների վարած քաղաքականության հետևանքով քաղաքացիներին պատճառվող անհարմարություններից: Մի հատված էլ վերաբերվում էր արագաչափերին և տեսանկարահանող սարքերին: Երբ Բաղդասարյանի ելույթը մոտենում էր ավարտին, նույն մուտքի մոտ կայանեց «Lexus» տեսակի մի ամենագնաց՝ դիվանագիտական պետհամարանիշներով: Միջոցառման ավարտին Արթուր Բաղդասարյանը հենց այդ մեքենայով էլ հեռացավ «Մարիոթից»: Այս մասին գրել «Հայկական ժամանակ»-ը:
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից թերթը հետաքրքրվել է, թե որ դիվանագիտական ներկայացուցչության է պատկանում «52 T 001 AM» պետհամարանիշը: Թերթի հարցմանն ի պատասխան՝ ԱԳՆ-ի տեղեկացրել են.«52 T 001» պետհամարանիշը ՀՀ կառավարությանն առընթեր ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանության կողմից հատկացված է «Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության Ակադեմիա» հիմնադրամին»:Սա նշանակում է, որ Արթուր Բաղդասարյանը, օգտվելով դիվանագիտական պետհամարանիշներով, մեքենայից, երբեք չի տուգանվում իր վարորդի կողմից կատարված վարչական իրավախախտումների համար. Դա կլինի արագաչափի տեսախցիկների թե ՃՈ տեսուչի կողմից արձանագրված խախտում:

«Айкакан жаманак»: «Оппозиционный» Артур Багдасарян разъезжает на машине с дипломатическими номерами
11:25 07/03/2017
Председатель партии «Армянское возрождение», бывший секретарь Совета национальной безопасности Артур Багдасарян вчера в гостинице «Marriott Armenia» презентовал предвыборную программу партии, при этом представляя каждый пункт, говорил о справедливости и неудобствах, причиняемых гражданам из-за проводимой властями политики.
Какая-то часть программы касалась видеокамер и радаров. Когда выступление Багдасаряна приближалось к концу, у входа в гостиницу припарковался внедорожник «Lexus» с дипломатическими номерами. После завершения мероприятия Артур Багдасарян уехал именно на этой машине, пишет газета «Айкакан жаманак».
Издание направило запрос в министерство иностранных дел Армении относительно того, какой дипломатической миссии принадлежат гос. номера «52 T 001 AM». В ответ на запрос из МИД сообщили, что гос. номера «52 T 001» предоставлены Дорожной полицией Армении фонду «Академия Организации Договора о коллективной безопасности».
«Это значит, что Артур Багдасарян, пользуясь дипломатическими номерами, никогда не штрафуется за допущенные водителем административные правонарушения, будь то нарушения, зафиксированные видеокамерами, радарами или инспектором Дорожной полиции», – отмечает газета.