ԱԺ ընտրություններին  իշխանությունը ծախսելու է ավելի քան 100 մլն դոլար. ՀԺ
Քաղաքական կուլիսներում տարբեր տեսակետներ են  շրջանառվում, թե այս խորհրդարանական ընտրություններին  իշխանությունը ծախսելու է ավելի քան  100 մլն դոլար:  Այդ գումարի գերակշիռ մասը  բնականաբար ստվերային  շրջանառություն է լինելու:Խոսքն ինչպես խոստացվող 10-50 հազար դրամ կաշառքի, այդպես էլ ռեյտինգային ընտրակարգով  առաջադրված  թեկնածուների,  գովազդային հոլովակների,  հեռուստաեթերի, պաստառների,  բուկլետների ծախսերի մասին է: Այս մասին գրել է «Հայկական ժամանակ»-ը:
«Հատկապես ռեյտինգային ընտրակարգով առաջադրված  հիմնական թեկնածուները պատրաստվում են  աստղաբաշխական գումարներ ծախսել:  Եվ ինչպես նախորդ ընտրություններին  հեղինե Բիշարյանն էր ասում Սամվել Ալեքսանյանի մասին,  երկրի հարուստ օլիգարխները բացել են իրենց  փողի տոպրակները»:
ՀՀԿ կազմակերպչական հանձնաժողովի  ղեկավար  Ռուբեն Թադևոսյանը  չի համաձայնել այս տեղեկության հետ՝  հայտարարելով, թե դա բանահյուսության ժանրից է: «Ամեն ինչ են խոսում,  հանիրավի,  երբեմն սուտ,  բայց միտումնավոր տարբեր բաներ են խոսում: Բայց եթե կան փաստեր,  ուղարկեք իրավապահ մարմիններին»,- ասել է նա:

«Айкакан жаманак»: На парламентских выборах власти потратят более 100 млн. долларов
В политических кулуарах муссируются различные мнения, что на этих парламентских выборах власти потратят более 100 млн. долларов. Большая часть этой суммы, естественно, будет находиться в теневом обороте. Речь идет как об обещанном подкупе в размере 10-50 тысяч драмов, так и о расходах рейтинговых кандидатов на рекламные ролики, телеэфир, постеры и буклеты, пишет газета «Айкакан жаманак».
«В частности, баллотирующиеся по рейтинговой системе основные кандидаты, собираются потратить астрономические суммы. И как говорила на прошлых выборах Егине Бишарян о Самвеле Алексаняне, олигархи страны открыли свои мешки с деньгами», - отмечает издание.
Руководитель Оргкомитета Республиканской партии Армении Рубен Тадевосян не согласился с этим мнением, заявив, что это из жанра фольклора. «Говорят обо всем, несправедливо, иногда неправду, но намеренно говорят разные вещи. Но если есть конкретные факты, отправьте их в правоохранительные органы», - сказал он.