Նարեկ Սիրունյանը Ստամբուլում նվաճել է արծաթե մեդալ
Ստամբուլում ավարտվել է ազատ ոճի ըմբշամարտի Յաշար Դոգուի 45-րդ միջազգային մրցաշարը, որին մասնակցեցին տարբեր երկրների մի շարք ուժեղագույն մարզիկներ:
Հայաստանի Օլիմպիական կոմիտեից հայտնում են, որ եզրափակիչ օրը մրցագորգ մտած Հայաստանի չորս ըմբիշներից գերազանց  է հանդես եկել 65 կգ քաշային Նարեկ Սիրունյանը: Նարեկը տարել է մի քանի ժամկետից շուտ հաղթանակներ և զիջել միայն եզրափակիչ գոտեմարտում՝ արժանանալով արծաթե պարգևի: Հայ մյուս ըմբիշները՝ 86 կգ քաշային Վահե Թամրազյանը և  97 կգ քաշայիններ Գեորգի Կետոևն ու Շամիր Աթյանը, դուրս են մնացել մրցանակային տեղերի համար պայքարից:

Нарек Сирунян завоевал серебряную медаль на международном турнире по вольной борьбе в Стамбуле
В Стамбуле завершился 45-й международный турнир по вольной борьбе, в котором приняли участие ряд сильнейших спортсменов мира. Об этом сообщает пресс-служба Национального Олимпийского комитета Армении.
В заключительный день турнира из 4 вышедших на ковер армянских борцов отлично выступил Нарек Сирунян (65 кг). Нарек одержал несколько досрочных побед и уступил лишь в финале, удостоившись серебряной медали.
Другие армянские борцы – Ваге Тамразян (86 кг), Георгий Кетоев и Шамир Атян (оба – 97 кг) – не смогли побороться за призовые места.