ՀՀԿ-ն Գյումրիում  կոնֆետներ է բաժանում. ՀԺ
«Հայկական ժամանակ»-ին  տեղեկություններ են հասել, որ ՀՀԿ-ի Գյումրու  կենտրոնական  շտաբից  արկղներով  կոնֆետներ են բաժանում։  Թերթի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ հանրապետականները այս գործընթացը սկսել են 2-3 օր առաջ։
Տեղեկությունները ճշտելու համար թերթի թղթակիցը կապ է հաստատել Շիրակի մարզում  ՀՀԿ-ի նախընտրական  շտաբի ղեկավար  Սամվել Նիկոյանի հետ։  Նիկոյանը չի հերքել  տեղեկությունն՝ ասելով. «Դա քարոզչական նյութ է, օրենքի շրջանակներում է արվում։  Մի ժամանակ էլ  գրիչ, գլխարկ ու այլ բաներ էին բաժանում կուսակցության նշաններով»։

«Айкакан жаманак»: Республиканцы раздают в Гюмри конфеты
Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что в центральном штабе Республиканской партии Армении в Гюмри раздают ящиками конфеты. Как передают источники издания, РПА начала этот процесс 2-3 дня назад.
Корреспондент газеты для уточнения этой информации связался с руководителем предвыборного штаба РПА в Ширакской области Самвелом Никояном. Никоян не опроверг эти сведения, заявив: «Это агитационный материал, все делается в рамках закона. В одно время мы раздавали также ручки, головные уборы и т.д. со знаками РПА».