Հայաստանի չորս առաջատար շախմատիստուհիները պատրաստվում են Եվրոպայի անհատական առաջնությանը
Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի հաղորդմամբ, մրցաշարում Հայաստանը կներկայացնի ազգային հավաքականի 4 շախմատիստ` գրոսմայստեր Էլինա Դանիելյանը, միջազգային վարպետներ Լիլիթ Մկրտչյանն ու Լիլիթ Գալոյանը, կանանց միջազգային վարպետ Մարիա Գևորգյանը:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում կանանց ազգային հավաքականի մարզիչ Արթուր Չիբուխչյանն ասել է, որ այս պահին թիմն ինտենսիվ մարզվում է Երևանում, իսկ ապրիլի 1-8-ը հավաքականն ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի Ծաղկաձորում:
Եվրոպայի առաջնության արդյունքներով 14 լավագույն շախմատիստները կստանան կանանց աշխարհի առաջնության ուղեգրեր:

Four Armenian chess players to take part in European Women's Individual Chess Championship
As the National Olympic Committee of Armenia (NOC) told Panorama.am, four chess players of the Armenian women's national chess team – Grand Master Elina Danielian, International Masters Lilit Mkrtchyan and Lilit Galoyan and Women's International Master Maria Gevorgyan, will represent Armenia in the championship.
In an interview with NOC, couch of the Armenian women's national chess team Arthur Chibukhchyan noted that currently the team is holding intensive trainings in Yerevan and from 1 to 8 April the chess team is set to hold a training camp in Tsaghkadzor.
The best 14 chess players of the European championship will qualify for the Women's World Chess Championship.