ՀՀԿ-ի քարոզարշավի «հուժկու» մասն առջևում է։ Մարտի 22-ին նախընտրական խումբն ուղղություն կվերցնի դեպի Հովիկ Աբրահամյանի հարազատ Արարատ, իսկ 29-ին՝ Գագիկ Ծառուկյանի հարազատ Կոտայք։ Իսկ Արարատում ՀՀԿ-ԲՀԿ հակամարտությունը նոր թափ է հավաքում, հետապնդումներից, բերման ենթարկելուց հետո իշխանությունը հասել է Արգամ Աբրահամյանի նախընտրական պաստառներին՝ մարզի մի շարք գյուղերում չեն թույլատրել, որ օդում կախված պաստառներ փակցնեն։ Արայիկ Գրիգորյան-Մուրադ Մուրադյան հակամարտությունն էլ սառեցվել է, թեկնածուներին խիստ զգուշացվել է, որ պայքարեն մրցակիցների, ոչ թե իրար դեմ։
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով, Մ․ Մուրադյանն օրերս հավաքել է իր թիմն ու անհանգստություն հայտնել, որ մինչ իրենք իրար միս են ուտում, ԲՀԿ-ն լայն թափով բարգավաճում է։ Դրանից հետո գործի է անցել ծանր հրետանին՝ Մասիսի քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանն է ՀՀԿ-ի ու Մուրադյանի օգտին քարոզչություն անում։

«Грапарак»: В Арарате противостояние между РПА и «Процветающей Арменией» набирает новые обороты
Газета «Грапарак» пишет, что самая «мощная» часть предвыборной кампании Республиканской партии Армении (РПА) все еще впереди. 22 марта предвыборная команда РПА направится в родной край Овика Абраамяна – Арарат, а 29 марта в Котайк – родную «вотчину» Гагика Царукяна.
Издание отмечает, что в Арарате противостояние между РПА и «Процветающей Арменией» набирает новые обороты, после преследований и задержаний, власти добрались до предвыборных плакатов Аргама Абраамяна – в ряде сел области не разрешили, чтобы его плакаты были закреплены на высоте, в воздухе. А противостояние между Араиком Григоряном и Мурадом Мурадяном пока заморожено, кандидатов предупредили, чтобы они боролись против соперников, а не друг друга.
По сведениям издания, Мурадян на днях собрал членов своей команды и выразил обеспокоенность в связи с тем, что пока ни «грызутся» друг с другом, «Процветающая Армения» быстрыми темпами «процветает». После этого в действие вступила тяжелая артиллерия, при этом мэр города Масис занимается агитацией за РПА и Мурада Мурадяна.