Այս տարվա հունվար-փետրվարին տնտեսական ակտիվության ցուցանիշն աճել է 6.2%-ով
ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայության հրապարակած տվյալների համաձայն՝ 2017  թվականի հունվար-փետրվար ամիսներին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի նկատմամբ տնտեսական ակտիվության ցուցանիշն աճել է 6.2%-ով։ Միաժամանակ, փետրվար ամսվա ՏԱՑ-ը հունվարի նկատմամբ կազմել 10.7%, իսկ նախորդ տարվա նույն ամսվա՝ փետրվարի համեմատ՝ 6%:
Ըստ ԱՎԾ-ի՝ առավելագույն աճը նշված ժամանակահատվածում գրանցվել է արդյունաբերության ոլորտում: Մասնավորապես, արդյունաբերական արտադրանքի ծավալը այս տարվա հունվար-փետրվարին աճել է 16.1%-ով, նախորդ ամսվա համեմատ՝ 10.5%-ով, իսկ 2016թ-ի փետրվարի համեմատ՝ 19.9%-ով:
Ինչ վերաբերում է գյուղատնտեսության համախառն արտադրանքի ծավալին, ապա այս տարվա հունվար-փետրվարին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 0.1%-ով:
Էլեկտրաէներգիայի արտադրության ոլորտում ևս առկա է աճ 10.4  տոկոսով: 2016թ. հունվար-փետրվարի համեմատ ընթացիկ տարում ծառայությունների ծավալն էլ (առանց առևտրի) աճել է 11.1 տոկոսով:
Ըստ ԱՎԾ-ի` առևտրաշրջանառության ծավալներն այս տարվա հունվար-փետրվարին  նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ էլ աճել են 9.6%-ով:
2017թ-ի հունվար-փետրվարին շինարարության ծավալը նվազել է 13.8%-ով:
Սպառողական գները ևս, ըստ ԱՎԾ-ի, նախորդ տարվա հունվար-փետրվարի համեմատ նվազել են 0.4%-ով:
Ինչ վերաբերում է արտաքին առևտրաշրջանառությանը, ապա հունվար-փետրվարին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ այն աճել է 22.2 %-ով,  ընդ որում` արտահանումն ավելացել է 20.1 %-ով (273.7  մլն դոլար), իսկ ներմուծումը՝ 23.5%-ով  (487.3 մլն դոլար):
Ազգային վիճակագրական ծառայության հրապարակած տվյալների համաձայն՝ հունվար-փետրվարին հանրապետական միջին ամսական անվանական աշխատավարձը աճել է 1.1 %-ով, իսկ տարեկան կտրվածքով` 0.6%. պետական համակարգում միջին աշխատավարձը նվազել է 2.5%-ով` կազմելով 153 հազ. դրամ: Ինչ վերաբերում է մասնավոր հատվածին, ապա այստեղ աճը կազմել է 2.9%՝ հասնելով 217 հազար 346 դրամի:

Armenia’s economic activity index rises by 6.2% in February-January 2017
According to the data released by Armenia’s National Statistical Service (NSS), in January-February 2017 the economic activity index of Armenia increased by 6.2% to compare with the same period of the previous year. Meanwhile, the economic activity index for February 2017 comprises 10.7% to company with January data and 6% with February 2016.
According to the same data, in January-February 2017 the volume of industrial production rose by 16.1% in the country, which is 10.5% more to compare with January and 19.9% more to compare with February data of the year 2016.
The gross agricultural output volume increased by 0.1% to compare with January-February data of the year 2016. The electricity production volume rose by 10.4% to compare with January-February 2016.
Meanwhile, during the first two months of the year the trade turnover increased by 9.6 to compare with the indicated period of the previous year.
As for the construction, in January-February of this year the construction volume saw decrease by 13.8% to compare with the indicated period of the previous year.
In January-February 2017 Armenia’s external trade turnover rose by 22.2%. In the mentioned period, the export grew up by 20.1 %, making up 273.7 million USD and the import increased by 23.5% amounting to 487.32 million USD to compare with the same period of 2016.
The indicators show that in January-February 2017 the average monthly nominal salary of the republic rose by 1.1 %. In the public sector, the average salary decreased by 2.5% and amounted to 153.7 thousand AMD. In the private sector, the salary rose by 2.9% totaling to 217 thousand AMD.