Երկրի բրենդավորումը շատ ուժեղ կապված է երկրի հեղինակության հետ. Սոլլի Մոենգ
«Երկրի բրենդավորման հարցում մեծ դերակատարություն ունի երկրի հեղինակությունը, այսինքն՝ երկրի բրենդավորումը շատ ուժեղ կապված է  երկրի հեղինակության հետ: Պետք է երկրի իմիջը դարձնել գրավիչ, այլապես բրենդավորման հարցում կձախողենք»,-Երևանում ընթացող «Ճգնաժամից դեպի զարգացում՝ սնուցվելով հաղորդակցությամբ» խորագրով ֆորումի ժամանակ ասաց Բրենդինգի, մարքեթինգի և հաղորդակցության ոլորտներում գործող «DonValley» ընկերության գործադիր տնօրեն Սոլլի Մոենգը:
Նրա խոսքով,  շատ կարևոր է, որպեսզի ամբողջ աշխարհում ապրող հայերը լավ խոսեն  Հայաստանի մասին, այնպես, որ մարդկանց մոտ ցանկություն առաջանա գալ այստեղ:
Խոսելով բրենդի նույնականացման և բրենդի միջև տարբերության մասին, Ս. Մոենգն ասաց. «Բրենդի նույնականացումն այն է, ինչի համար ուզում եք, որ ձեզ ճանաչեն, իմիջն այն է, ինչի համար ձեզ ճանաչում են: Այդ երկու հասկացության մեջ պետք է բացը կրճատվի»:
Նա նաև նշեց, որ պետք է շարունակական գործել, հուսալի լինել, որ կրկին ցանկանան վերադառնալ նույն երկիր:
«Մենք պետք է շարժվենք այն սկզբունքով, որ բավարարենք մեր հաճախորդներին: Բացասական փորձ ստացող մարդը երբեք ձեր երկրի մասին լավ բաներ չի ասի»,- ասաց   «DonValley» ընկերության գործադիր տնօրենը:
Նրա խոսքով, երկրի մասնավոր, պետական հատվածները երկրի ներսում, դրսում պետք է կարողանան համագործակցել և  ստեղծել  երկրի դրական իմիջը:
Հիշեցնենք, որ մարտի 21-ին մեկնարկեց WCFDavos/Yerevan երկօրյա  ֆորումը, որը կազմակերպվել է Հասարակայնության հետ կապերի հայաստանյան  ասոցիացիայի (APRA) և Դավոսի հաղորդակցության համաշխարհային ֆորում  ասոցիացիայի (World Communication Forum Association) համատեղ ջանքերով:
Տարածաշրջանում իր ձևաչափով առաջին անգամ անցկացվող ֆորումի շրջանակներում երեկ քննարկումներ են անցկացվել ճգնաժամային հաղորդակցության, սոցիալական մեդիաների, կորպորատիվ պատասխանատվության խնդիրների վերաբերյալ:

Country branding is very closely connected with its reputation – Solly Moeng
“A country’s reputation plays a significant role in its branding, i.e. the branding of a country is very closely connected with its reputation. It is necessary to make a country’s image more attractive, otherwise we will fail in its branding,” Executive Director of DonValley Marketing & Communications Solly Moeng said during the forum  “From Crisis to Development - Powered by Communication” underway in Yerevan.
In his words, it is highly important that all the Armenians living worldwide talk positively about Armenia, so that people express a desire to visit the country.
Speaking about the difference between brand identification and the brands, S. Moeng said: “Brand identification is the fact which you want to be recognized for, its image is the thing which you are known for. The gap between the two concepts should be reduced.”
He also noted that it is necessary to continue acting and being reliable, so that people wish to return to the same country.
“We should follow the principle of satisfying our customers. A person with a negative experience will never tell good things about your country,” Executive Director of DonValley said.
In his words, the private and public sectors of the country must manage to cooperate in the country and outside its borders to form a positive image of the country.
To note, WCFDavos/Yerevan two-day forum launched in Yerevan on March 21. It is organized by Armenian Public Relations Association (APRA) in cooperation with Davos World Communication Forum Association.
In the framework of the forum which is held for the first time in the region with its format, discussions over the issues of crisis communication, social media, corporate responsibility were held yesterday.