Հայաստանը թիրախային շուկաներում տեսահոլովակներով կներկայացնի իր զբոսաշրջային գրավչությունը
ՀՀ կառավարությունը հստակ քայլեր կիրականացնի Հայաստանը որպես զբոսաշրջային երկիր գովազդող հոլովակների արտադրության և դրանց միջազգային ԶԼՄ-ներով տարածելու ուղղությամբ:
Գործադիրի նիստում վարչապետ Կարեն կարապետյանը նշեց՝ չնայած այն փաստին, որ վերջին հինգ տարիներին Հայաստան ներգնա զբոսաշրջային այցելությունների միջին տարեկան աճը կազմել է շուրջ 9 տոկոս, Հայաստանը որպես զբոսաշրջային երկիր թերագնահատված է:
«Համոզված եմ, որ Հայաստանն ունի անհամեմատ ավելի բարձր պոտենցիալ զբոսաշրջության ոլորտում։ Ի լրումն ծրագրավորված և արդեն իսկ իրականացվող գործնական քայլերի, խիստ անհրաժեշտ եմ համարում Հայաստանի, որպես աշխարհում ամենագրավիչ զբոսաշրջային երկրներից մեկի, նկարագրի ձևավորումը»,- նշեց վարչապետը:
Կարեն Կարապետյանը հանձնարարեց ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարին շարունակել ակտիվ և թիրախային մարքեթինգային և խթանման միջոցառումների իրականացումը:

О туристической привлекательности Армении иностранцам расскажут с помощью видеороликов
Правительство РА предпримет шаги в направлении создания видеороликов, рекламирующих Армению как туристическую страну, и их распространения по мировым СМИ.
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня на заседании правительства республики подчеркнул: Армения недооценена как туристическая страна. По его словам, показатель роста иностранного туризма, составляющий порядка 9%, является неудовлетворительным.
«Уверен, что Армения обладает несравненно большим потенциалом в сфере туризма. В дополнение к запланированным и уже реализуемым шагам, считаю чрезвычайно важным формирование имиджа Армении – как одной из самых привлекательных для туризма стран мира», – сказал премьер.
Премьер поручил министру экономического развития и инвестиций РА продолжить реализацию активных и целевых маркетинговых мероприятий в данном направлении.