Հայաստանը թիրախային շուկաներում տեսահոլովակներով կներկայացնի իր զբոսաշրջային գրավչությունը
ՀՀ կառավարությունը հստակ քայլեր կիրականացնի Հայաստանը որպես զբոսաշրջային երկիր գովազդող հոլովակների արտադրության և դրանց միջազգային ԶԼՄ-ներով տարածելու ուղղությամբ:
Գործադիրի նիստում վարչապետ Կարեն կարապետյանը նշեց՝ չնայած այն փաստին, որ վերջին հինգ տարիներին Հայաստան ներգնա զբոսաշրջային այցելությունների միջին տարեկան աճը կազմել է շուրջ 9 տոկոս, Հայաստանը որպես զբոսաշրջային երկիր թերագնահատված է:
«Համոզված եմ, որ Հայաստանն ունի անհամեմատ ավելի բարձր պոտենցիալ զբոսաշրջության ոլորտում։ Ի լրումն ծրագրավորված և արդեն իսկ իրականացվող գործնական քայլերի, խիստ անհրաժեշտ եմ համարում Հայաստանի, որպես աշխարհում ամենագրավիչ զբոսաշրջային երկրներից մեկի, նկարագրի ձևավորումը»,- նշեց վարչապետը:
Կարեն Կարապետյանը հանձնարարեց ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարին շարունակել ակտիվ և թիրախային մարքեթինգային և խթանման միջոցառումների իրականացումը:

The Armenian Government will take concrete steps to make video clips advertising Armenia as a tourism country and to release them through the international media, Panorama.am reports.
In the Cabinet session, Prime Minister Karen Karapetyan said that in spite of the fact that in the past five years the average annual growth of tourism visits to Armenia amounted to 9 percent, Armenia is underestimated as a tourism country.
“I believe that Armenia has higher tourism potential. In addition to the already planned and ongoing practical steps, I consider it strictly necessary to form the description of Armenia as one of the most attractive tourism destinations in the world,” the PM added.
Karen Karapetyan tasked Armenia’s Minister of Economic Development and Investments to continue the implementation of active targeted marketing and boosting measures.