Ոստիկանությունը հրապարակել է ընտրողների ընդհանուր թիվը՝ մարտի 23-ի դրությամբ
Ի կատարումն Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքի 8-րդ հոդվածի 7-րդ մասի` Ազգային ժողովի ընտրությունների ժամանակ` քվեարկության օրվանից առաջ 10-րդ օրը, ՀՀ ոստիկանությունը հրապարակում է Հայաստանի Հանրապետության ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների ընդհանուր թիվը` նշելով նաև ըստ գտնվելու վայրի ընտրողների և հաշվառում չունեցող ընտրողների թիվը: Այսպես.
քվեարկության օրվանից 10 օր առաջ Հայաստանի Հանրապետության ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ՀՀ Ազգային ժողովի ընտրությունների ընտրողների ընդհանուր թիվն է` 2.564.795
որից՝
- ըստ գտնվելու վայրի ընտրողների և ըստ գտնվելու վայրի ընտրական տեղամասում՝ տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի անդամների թիվը` 20.387,
- հաշվառում չունեցող ընտրողների թիվը ` 646:
Նշենք, որ մարտի 13-ին հրապարակված թվի համեմատ ընտրողների թիվն ավելացել է ավելի քան 500-ով, մարտի 13-ի դրությամբ այն կազմում էր 2.564.244:

Полиция Армении опубликовала общее число избирателей за 10 дней до голосования на парламентских выборах
16:09 23/03/2017
Во исполнение части 7 статьи 8 Избирательного кодекса Республики Армения, за 10 дней до проведения голосования на выборах в Национальное собрание Полиция РА публикует общее число избирателей, включенных в Регистр избирателей Республики Армения, с указанием также числа избирателей, включенных в каждый дополнительный список.
Так, за 10 дней до проведения голосования общее число избирателей, включенных в Регистр избирателей Республики Армения, составляет 2.564.795 человек, из которых:
- временно изъяты из избирательного списка по месту учета и включены в дополнительный список избирателей по месту нахождения в день голосования – 20.387,
- не состоят на учете в Республике Армения – 646.