Ուժային եռամարտի հավաքականի անդամ Սերգեյ Ասատուրովը դարձել է Եվրոպայի փոխչեմպիոն
Դանիայի Տիսթեդ քաղաքում անցկացված պաուերլիֆտինգի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի Հանրապետության ուժային եռամարտի (պաուերլիֆտինգ) հավաքականի անդամ, 74 կգ քաշային Սերգեյ Ասատուրովը (անձնական մարզիչ՝ Գուրգեն Գրիգորյան) դարձել է Եվրոպայի փոխչեմպիոն:
Սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ հայ մարզիկը սեղմում պառկած վարժությունում ցույց է տվել 162.5 կգ արդյունք՝ իրենից առաջ թողնելով միայն Ռուսաստանի Դաշնության ներկայացուցչին:
2017 թվականի ամռանը Հայաստանի պաուերլիֆտինգի ֆեդերացիան կանցկացնի սեղմում պառկած վարժության, իսկ աշնանը՝ եռամարտի ՀՀ առաջնությունը: Առաջնությունների արդյունքների հիման վրա ձևավորված հավաքականը Հայաստանի Հանրապետությունը կներկայացնի միջազգային կարևոր մրցաշարերում:

At the European Powerlifting Championships held in Thisted Denmark, member of the Armenian national powerlifting team Sergey Asaturov (74 kg) has become the European runner-up.
As the Press Service of Armenia’s Ministry of Sport and Youth Affairs told Panorama.am, the Armenian athlete took the second place with a result of 162.5 kg losing only to the representative of the Russian Federation.
The Powerlifting Federation of Armenia is due to hold tournaments in spring and summer of 2017 with the team formed on the basis of the results representing Armenia in the important international championships.