Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականը նախօրեին մեկնել է Վլադիկավկազ` ուսումնամարզական հավաքի: Ըմբիշները պատրաստվում են Եվրոպայի առաջնությանը:
Հայաստանի Ազգային օլիմպիական կոմիտեի հաղորդմամբ, թիմի գլխավոր մարզիչ Արմեն Մկրտչյանը հավաքին հրավիրել է 11 մարզիկ.
«Հավաքին հրավիրել եմ առաջին համարներին և ծանր քաշային կարգերի երկրորդ համարներին: Թիմի կազմում է նաև Լևան Բերիանիձեն: Առայժմ նա քաշի խնդիր ունի, բայց փորձում ենք լուծել այդ հարցը: Փորձեցի Դավիթ Սաֆարյանի հետ կապ հաստատել, բայց չստացվեց: Վերջիվերջո աշխարհի չեմպիոն է, կցանկանայի իմանալ` ինչ ծրագրեր ունի»,- ասել է հավաքականի գլխավոր մարզիչը:
Ուսումնամարզական հավաքին կմասնակցեն` Գարիկ Բարսեղյանը (57 կգ քաշային կարգ), Վոլոդյա Ֆրանգուլյանը (61 կգ), Նարեկ Սիրունյանը (65 կգ), Վալտեր Մարգարյանը (70 կգ), Գրիգոր Գրիգորյանը և Վարուժան Կոջոյանը (երկուսն էլ` 74 կգ), Վահե Թամրազյանը (86 կգ), Շամիր Աթյանն ու Գեորգի Կետոևը (երկուսն էլ` 97 կգ) , Լևան Բերիանիձեն և Անդրանիկ Գալստյանը (երկուսն էլ` 125 կգ):

Сборная Армении по вольной борьбе готовится к чемпионату Европы
Сборная Армении по борьбе вольного стиля 26 марта отправилась во Владикавказ на учебно-тренировочный сбор. Как передает пресс-служба НОК РА, борцы готовятся к чемпионату Европы.
Главный тренер команды Армен Мкртчян пригласил на сбор 11 спортсменов.
«Я пригласил на сбор первых номеров и вторых номеров тяжелых весовых категорий. В составе команды также Леван Берианидзе. Сейчас у него проблемы с весом, но мы пытаемся решить этот вопрос.
Я попытался установить связь с Давидом Сафаряном, но не получилось. В конце концов, он чемпион мира, хотелось бы узнать о его планах», – сказал главный тренер сборной.
В учебно-тренировочном сборе примут участие Гарик Барсегян (57 кг), Володя Франгулян (61 кг), Нарек Сирунян (65 кг), Вальтер Маркарян (70 кг), Григор Григорян и Варужан Коджоян (оба – 74 кг), Ваге Тамразян (86 кг), Шамир Атян и Георгий Кетоев (оба – 97 кг), Леван Берианидзе и Андраник Галстян (оба – 125 кг).