Մինսկում կայացած «Belarus: Trade Finance 2017» կոնֆերանսի շրջանակներում Կոնվերս Բանկի թիմը ճանաչվել է Վերակառուցման և Զարգացման Եվրոպական Բանկի (ՎԶԵԲ) առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում «Introduction to Trade Finance» առցանց ուսուցման ծրագրի մասնակիցներից լավագույնը՝ արժանանալով ՎԶԵԲ-ի «Trade Facilitation Program Academic Excellence Award» միջազգային մրցանակին:
«Կոնվերս Բանկը նման մրցանակի է արժանացել առցանց ուսուցման ծրագրին մասնակցած աշխատակիցների աննախադեպ թվի և գրանցված բացառիկ արդյունքների շնորհիվ` Բանկի 116 աշխատակիցների գերակշռող մասը ծրագիրն ավարտել է՝ ապահովելով առավելագույն հնարավոր արդյունքներ»,-նշում են բանկից:
«Սա նշանակալի ձեռքբերում է: Մենք ուրախ ենք , որ Կոնվերս Բանկը հանձն է առել հասնել ամենաբարձր չափորոշիչներին: Առցանց վերապատրաստման այս դասընթացը եզակի է իր տեսակի մեջ. Այն մասնակիցներին խորացված գիտելիքներ է տալիս առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում, ինչպես նաև ընձեռում է միջազգային ֆինանսական զարգացումներին և միտումներին իրազեկ լինելու հնարավորություն»,-ասել է ՎԶԵԲ-ի ՎԶԵԲ-ի Առևտրի Աջակցման ղեկավար և Միջազգային Առևտրի Պալատի Խորհրդի Նախագահ Ռուդոլֆ Փյութսը:
Աղբյուրը նշում է, միաժամանակ, ՎԶԵԲ-ի «Trade Exchange» ամսագրի՝ միջազգային առևտրի ֆինանսավորման խնդիրներին նվիրված «Trade Finance Clinic» միջազգային մրցույթում Բանկի Միջագային հարաբերությունների և առևտրի ֆինանսավորման բաժնի պետ Նելլի Քոչարյանի պատասխանները ճանաչվել են լավագույնը և նա արժանացել է «2016 expert - TRADE EXCHANGE» միջազգային մրցանակին:
«Կոնվերս Բանկում բարձր են գնահատում ՎԶԵԲ-ի հետ համագործակցությունը: Վերջինս հանդիսանում է միջազգային ֆինանսական շուկաներում Կոնվերս Բանկի կարևորագույն գործընկերներից մեկը, որի հետ համագործակցությունը բազմակողմանի է՝ ընդգրկելով ինչպես առևտրի ֆինանսավորման, այնպես էլ ՓՄՁ և կորպորատիվ վարկավորման ոլորտները: Համագործակցության շրջանակներում նշված կազմակերպությունը մշտապես աջակցում է Բանկին՝ ընձեռելով մեր աշխատակիցների տեխնիկական վերապատրաստման, մասնագիտական ունակությունների կատարելագործման և միջազգային ֆինանսական զարգացումներին և միտումներին իրազեկ լինելու հնարավորություն»,-հայտնում են բանկի մամուլի ծառայությունից:
Աղբյուրը հիշեցնում է, որ Կոնվերս Բանկը ՎԶԵԲ-ի հետ համագործակցում է 2008 թ.-ից ի վեր և ներկայումս ՎԶԵԲ-ի հիմնական գործընկերներից է Հայաստանում: 2009-ից Առևտրի խթանման ծրագրի գործընկերն է: 2016թ. Բանկն արժանացել է ՎԶԵԲ «Տարվա գործարք՝ սոցիալական ներգործություն» մրցանակին, ինչը վկայում է համատեղ ծրագրերում նորարարական մեխանիզմների օգտագործման արդյունավետության մասին։

Команда Конверс Банка была признана лучшей среди участников учебной онлайн- программы «Введение в торговое финансирование»
12:03 29/03/2017
Команда Конверс Банка была признана лучшей среди участников учебной онлайн- программы «Введение в торговое финансирование», осуществляемой в области торгового финансирования Европейским банком реконструкции и развития, и удостоилась международной награды «За лучшие академические успехи в Программе содействия развитию торговли».
Согласно релизу, церемония награждения прошла 17 марта 2017г. в рамках конференции «Беларусь: Торговое финансирование 2017».
«Конверс Банк получил эту награду благодаря исключительным результатам сотрудников, принявших участие в учебной онлайн-программе. Большинство из 116 участвующих сотрудников Банка завершили программу, показав наилучшие результаты. Для нас это очень важно и станет серьезной предпосылкой для повышения качества услуг, предоставляемых клиентам», – отметили в Банке.
В то же время, ответы Нелли Кочарян, руководителя Отдела международных отношений и торгового финансирования Конверс Банка, в рамках международного конкурса «Проблемы в области торгового финансирования», организованного журналом ЕБРР «Trade Exchange», были признаны лучшими, и она удостоилась международной награды «Эксперт 2016 - ТОРГОВЫЙ ОБМЕН».
«В Конверс Банке высоко ценят сотрудничество с ЕБРР. Эта организация является одним из наиболее важных партнеров Конверс Банка на международных финансовых рынках, а также в области финансирования торговли, малого и среднего бизнеса, корпоративного финансирования. Одним из направлений в этого сотрудничества является участие сотрудников Конверс Банка в различных учебных программах, их переподготовка и постоянное совершенствование профессиональных навыков», – отметили в Банке.
Следует отметить, что Конверс Банк сотрудничает с ЕБРР с 2008г. и в настоящее время является одним из основных партнеров ЕБРР в Армении. С 2009г. Конверс Банк является партнером Программы содействия развитию торговли. В 2016г. Банк ЕБРР получил награду «Сделка года, социальное воздействие», что свидетельствует об эффективности использования инновационных механизмов в рамках совместных проектов.