Ապրիլի 1-ի դրությամբ ԱԺ ընտրությունների ընտրողների ընդհանուր թիվն է 2.564.195
«Ի կատարումն ՀՀ ընտրական օրենսգրքի 8-րդ հոդվածի 7-րդ մասի՝ Ազգային ժողովի ընտրությունների ժամանակ` քվեարկության նախորդ օրը, լիազոր մարմինը հրապարակում է ՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների ընդհանուր թիվը` նշելով նաև ըստ գտնվելու վայրի ընտրողների, հաշվառում չունեցող ընտրողների, ընտրական տեղամասեր գործուղվող ոստիկանության ծառայողների, ստացիոնար բուժում իրականացնող բժշկական հաստատությունում գտնվող ընտրողների ընդհանուր թիվը:
քվեարկության նախորդ օրը ՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ՀՀ Ազգային ժողովի ընտրությունների ընտրողների ընդհանուր թիվն է` 2.564.195
որից՝
- ըստ գտնվելու վայրի ընտրողների և ըստ գտնվելու վայրի ընտրական տեղամասում՝ տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի անդամների թիվը` 28.277,

Выборы в парламент Армении: Полиция обнародовала общее число избирателей за день до голосования
Во исполнение ч.7 ст. 8 Избирательного кодекса Республики Армения, накануне проведения голосования на выборах в Национальное Собрание Полиция РА публикует общее число избирателей, включенных в Регистр избирателей Республики Армения.
Так, за день до проведения голосования общее число избирателей, включенных в Регистр избирателей Республики Армения, составляет 2.564.195 человек.
Из них:
- число избирателей по месту нахождения и членов участковых избирательных комиссий в избирательном участке по месту нахождения – 28.277,
- число избирателей без регистрации – 915,
- число служащих полиции, командируемых в день проведения голосования на избирательные участки, - 197,