Սանկտ-Պետերբուրգի մետրոյում պայթյունից մարդիկ են զոհվել
Սանկտ Պետերբուրգի մետրոպոլիտենի «Սեննայա պլոշադ» կայարանում պայթյուն է  տեղի ունեցել։ Այս մասին գրում է lenta.ru-ն՝ վկայակոչելով իրավապահ մարմինների աղբյուրներրին։
Վերջինս փոխանցել է, որ կան տուժածներ։ «РЕН ТВ»-ն հրապարակել է լուսանկարներ, որոնցում երևում են նվազագույնը 7 վիրավորներ։ Ականատեսների տվյալներով կան զոհեր։ Որոշ լրատվամիջոցներ գրում են զոհված տաս հոգու մասին: Ավելի ուշ ռուսական լրատվամիջոցները գրեցին կան, ընդհանուր առմամբ, հիսուն տուժած:
Մետրոյի նշված կայարանում թանձր ծխածածկույթ է։ Համացանցում ուղևորներից տեսանյութեր են տարածում դեպքի վայրից: Խոսվում է նաև երկրորդ պայթյունի մասին:
ՌԴ նախագահ Պուտինը ցավակցել է զոհվածների և վիրավորների հարազատներին: Պայթյունը որակվել է որպես ահաբեկչություն: Եվս մի ռումբ հայտնաբերել են «Ապստամբության հրապարակում»: Այն չի հասցրել պայթել և վնասազերծվել է:

At least 10 people have been killed in explosions at underground stations in St Petersburg, BBC reports citing the Russian media.
News agencies reported the blasts hit the Sennaya Ploschad and nearby Tekhnologichesky Institut stations in the centre of the city.
Images posted on social media showed a carriage in Sennaya station with its doors blown out with casualties nearby.
The Interfax and RIA news agencies reported that at least 50 people had been injured. Interfax said one of the blasts may have involved a device filled with shrapnel.
Russian President Vladimir Putin expressed his condolences to the victims adding all causes, including terrorism, were being investigated.