ԱԺ նախագահի թեկնածուն «Տաշիրի» Կարենն է, ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը՝ Աշոտյանը. «Հրապարակ»
Իշխանական կուլիսներում թիվ 1 թեման ԱԺ նախագահի, փոխնախագահի հարցն է։ Սերժ Սարգսյանը դեռ որևէ բան չի ասել, ՀՀԿ-ականներն ասում են՝ ժամանակ կա. գրել  է «Հրապարակ»-ը:
«Քննարկվող թեկնածուներից մեկը ՀՀԿ-ին 44 հազար 255 ձայն բերած «Տաշիրի» սեփականատեր Կարեն Կարապետյանն է։ Այս դեպքում կունենանք «ԿԿ»-ների կառավարություն՝ վարչապետ և ԱԺ նախագահ։ Սակայն հնարավոր է Կարապետյանը չցանկանա դառնել ԱԺ նախագահ, նկրտումներ ունի  ընտրություններում քարոզչության պատասխանատու Արմեն Աշոտյանը, բայց հավանական է՝ նա զբաղեցնի ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարի պաշտոնը։ ԱԺ փոխնախագահներից մեկը կին պետք է լինի, ՀՀԿ-ում այս հարցում ևս չեն կողմնորոշվել, խոսվում է, որ հնարավոր է պոստը տան կոալիցիոն գործընկերոջը՝ ՀՅԴ-ին, սակայն ՀՅԴ կին պատգամավոր Արմենուհի Կյուրեղյանը շատ անփորձ է։ Երրորդ փոխնախագահը կլինի ընդդիմությունից, ըստ ամենայնի՝ Իշխան Զաքարյանը»,-հավելել է  թերթը։

«Грапарак»: Карен Карапетян – кандидат на должность спикера парламента
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что сегодня в кулуарах власти главной темой является вопрос председателя и заместителе председателя Национального Собрания Армении. Как отмечает издание, Серж Саргсян ничего по этому вопросу еще не заявлял, представители РПА говорят, что пока есть время.
«Одна из обсуждаемых кандидатур – собственник компании «Ташир» Карен Карапетян, набравший для РПА 44 тысячи 255 голосов. В таком случае у нас будет правительство "КК" – премьер-министр и спикер парламента. Однако, возможно, Карапетян не захочет стать председателем парламента. Зато стремления есть у ответственного за предвыборную агитацию Армена Ашотяна, но скорее всего, он займет должность руководителя парламентской фракции РПА. Одним из вице-спикеров парламента должна быть женщина, в РПА по этому вопросу также не определились, муссируются разговоры о том, что этот пост может быть предоставлен партнеру по коалиции – АРФД, однако женщина- депутат от АРФД Арменуи Курегян очень неопытна. Третий вице-спикер парламента должен быть из оппозиции, по всей видимости, им станет Ишхан Закарян», - отмечает издание.