Պետերբուրգի մետրոյում տեղի ունեցածից հետո Երևանի մետրոպոլիտենում հսկողությունն ուժեղացվել է
Սանկտ Պետերբուրգի մետրոյում տեղի ունեցած պայթունից հետո Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մետրոպոլիտենում հսկողությունն ուժեղացվել է: Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Մետրոպոլիտենի տնօրեն Փայլակ Յայլոյանը:
«Անվտանգությունն ավելի ենք ուժեղացրել, ինչը բխում է մեր քաղաքացիների շահերից»,- նշեց Մետրոպոլիտնեի տնօրենը՝ հավելելով, որ իրենք պարբերաբար նման միջոցառումներ իրականացնում են:
Փայլակ Յայլոյանը հայտնեց, որ ոստիկանության ծառայողները խստացրել են հսկողությունը, ստուգում են կասկածելի չափերի ուղեբեռերը:
«Ամեն ինչ արվում է ուղևորների անվտանգության համար: Ի վերջո ստրատեգիական օբյեկտ է և պետք է զգույշ լինենք»,- ասաց նա:
Նրա խոսքերով, Սանկտ Պետերբուրգում տեղի ունեցած ահաբեկչությունից հետո  ԱՊՀ  բոլոր երկրներում  էլ նման միջոցառումներ իրականացվում են:

В Ереванском метрополитене усилены меры безопасности после взрывов в метро Санкт-Петербурга
В Ереванском метрополитене имени Карена Демирчяна усилены меры безопасности и ужесточен контроль после взрывов в метро Санкт-Петербурга 3 апреля. Об этом заявил в беседе с корреспондентом Panorama.am директор Ереванского метрополитена имени К.Демирчяна Пайлак Яйлоян.
«В целях безопасности наших граждан мы усилили контроль на станциях метрополитена», – сказал он, добавив, что они периодически осуществляют соответствующие мероприятия.
По его словам, при необходимости полицейские осматривают сумки и рюкзаки подозрительных размеров.
«Делается все для обеспечения безопасности пассажиров. В конце концов, это стратегический объект, мы должны сохранять бдительность», – сказал он.
Яйлоян отметил, что меры предосторожности были введены руководителями метрополитенов во всех странах СНГ.