Պետերբուրգի մետրոյում տեղի ունեցածից հետո Երևանի մետրոպոլիտենում հսկողությունն ուժեղացվել է
Սանկտ Պետերբուրգի մետրոյում տեղի ունեցած պայթունից հետո Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մետրոպոլիտենում հսկողությունն ուժեղացվել է: Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Մետրոպոլիտենի տնօրեն Փայլակ Յայլոյանը:
«Անվտանգությունն ավելի ենք ուժեղացրել, ինչը բխում է մեր քաղաքացիների շահերից»,- նշեց Մետրոպոլիտնեի տնօրենը՝ հավելելով, որ իրենք պարբերաբար նման միջոցառումներ իրականացնում են:
Փայլակ Յայլոյանը հայտնեց, որ ոստիկանության ծառայողները խստացրել են հսկողությունը, ստուգում են կասկածելի չափերի ուղեբեռերը:
«Ամեն ինչ արվում է ուղևորների անվտանգության համար: Ի վերջո ստրատեգիական օբյեկտ է և պետք է զգույշ լինենք»,- ասաց նա:
Նրա խոսքերով, Սանկտ Պետերբուրգում տեղի ունեցած ահաբեկչությունից հետո  ԱՊՀ  բոլոր երկրներում  էլ նման միջոցառումներ իրականացվում են:

Following the St. Petersburg subway explosion Karen Demirchyan Yerevan Metro (subway) has tightened security control. Director of the Yerevan Metro Paylak Yayloyan noted the aforesaid in an interview with Panorama.am.
“We have tightened the security, which is in the interests of our citizens,” the director noted adding that they regularly implement similar activities.
Paylak Yayloyan informed the police offers maintain tightened security checking out baggages of suspicious size.
“All possible measures are taken to ensure the security of the passengers. It is eventually a strategic object and we must be carefull,” he said.
In his words after the St. Petersburg bombing, all the countries of the CIS conduct similar operations.