ՔԱԳՎ. Նովրուզ տոնի ընթացքում «Զվարթնոց» օդանավակայանն ընդունել է 8100 իրանցի
2017 թվականի Նովրուզ տոնի ընթացքում՝ մարտի 15-ից ապրիլի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում, «Զվարթնոց» օդանավակայանն ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետությունից դեպի Հայաստանի Հանրապետություն ժամանած 8100 ուղևոր:
ԿԱ քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության հաղորդմամբ,  նախորդ տարվա մարտի 19-ից ապրիլի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում «Զվարթնոց» օդանավակայան է ժամանել 5300 իրանցի զբոսաշրջիկ:
2017 թվականին Իրանից դեպի Հայաստան իրանական ավիաընկերություններն իրականցրել են 80 կանոնավոր և ոչ կանոնավոր չվերթ, իսկ 2016 թվականին իրականացվել է 48 չվերթ:

In 2017, in the period of Nowruz holiday (Iranian New Year) from March 15 to April 4, Yerevan Zvartnots International Airport has welcomed 8100 passengers from the Islamic Republic of Iran into Armenia.
As the General Department of the Civil Aviation (GDCA) adjunct to the Armenian Government told Panorama.am, in the period from March 19 to April 4 of the past year, the airport welcomed 5300 Iranian tourists.
In 2017, the Iranian airlines have operated 80 regular and charter flights to compare with 48 flights operated in 2016.