ՔԱԳՎ. Նովրուզ տոնի ընթացքում «Զվարթնոց» օդանավակայանն ընդունել է 8100 իրանցի
2017 թվականի Նովրուզ տոնի ընթացքում՝ մարտի 15-ից ապրիլի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում, «Զվարթնոց» օդանավակայանն ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետությունից դեպի Հայաստանի Հանրապետություն ժամանած 8100 ուղևոր:
ԿԱ քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, նախորդ տարվա մարտի 19-ից ապրիլի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում «Զվարթնոց» օդանավակայան է ժամանել 5300 իրանցի զբոսաշրջիկ:
2017 թվականին Իրանից դեպի Հայաստան իրանական ավիաընկերություններն իրականցրել են 80 կանոնավոր և ոչ կանոնավոր չվերթ, իսկ 2016 թվականին իրականացվել է 48 չվերթ:

В ходе праздника Новруз в 2017 году – с 15 марта по 4 апреля – ереванский аэропорт «Звартноц» принял 8100 пассажиров, прибывших в Армению из Ирана. Об этом сообщают в Главном управлении гражданской авиации (ГУГА) Армении.
В период с 19 марта по 4 апреля 2016 года ереванский аэропорт «Звартноц» принял 5300 иранских туристов.
В 2017 году иранские авиакомпании из Ирана в Армению осуществили 80 регулярных и чартерных рейсов, в то время как за аналогичный период прошлого года число рейсов составило 48.