ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է շահավետ պայմաններով ոսկու գրավադրմամբ վարկերի ձևակերպում
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հնարավորություն է ընձեռում իր հաճախորդներին ստանալ վարկ ոսկու/ ոսկյա զարդերի գրավադրմամբ շահավետ պայմաններով:
Մինչև 20.07.2017թ., ձևակերպելով ոսկու գրավադրմամբ վարկ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում, այն հաճախորդները, ովքեր ունեն դրական վարկային պատմություն, կկարողանան ստանալ վարկ ոսկու գնահատված արժեքի մինչև 150%-ի չափով:
Բանկի հանրային կապերի ծառայությունից հայտնում են, որ տոկոսադրույքները ՀՀ դրամով` սկսած 16.5%-ից, ԱՄՆ դոլարով` 9.5%-ից:
Վարկը տրամադրվում է 5 տարի ժամկետով, իսկ վարկի մարման եղանակը ընտրում է հաճախորդը:
Վարկ ստանալու համար անհրաժեշտ է Բանկ ներկայացնել փաստաթղթերի մինիմալ փաթեթ`
- Անձը հաստատող փաստաթուղթ,
- սոցիալական քարտ կամ հանրային ծառայությունների համարանիշ /կամ վերջինիս բացակայության դեպքում` տեղեկանք:
Վարկի տրամադրման վերաբերյալ որոշումը կայացվում է հաշված րոպեների ընթացքում և վարկի ձևակերպումը կատարվում է տեղում:
Գործում են նաև արտոնյալ պայմաններ այլ բանկերից վոսկու գրավադրմամբ վարկերի գնման դեպքում:
Ոսկու գրավադրմամբ վարկերի տրամադրման պայմանների վերաբերյալ լրացուցիչ տեղեկություն կարող եք ստանալ այստեղ:
Ոսկու գրավադրմամբ վարկերի մասին ավելի մանրամասն ինֆորմացիա կարող եք ստանալ այցելելով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի 65 մասնաճյուղերից որևէ մեկը, անցնելով հղումով, կամ զանգահարելով Բանկի միասնական տեղեկատվական կենտրոն` 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) предлагает оформлять кредиты под залог золота на выгодных условиях
Банк ВТБ (Армения) предоставляет своим клиентам возможность получить кредит под залог золотых изделий на выгодных условиях.
Согласно релизу, до 20.07.2017г., оформляя кредиты под залог золота в Банке ВТБ (Армения), клиенты, у которых положительная кредитная история, смогут получить кредит в размере до 150% от оцененной стоимости залога.
Процентные ставки в АМД начинаются от 16.5%, в USD от 9.5%. Кредит выдаётся сроком до 5-и лет, а способ погашения выбирает сам клиент на свое усмотрение.
«Для получения кредита необходимо предъявить в Банк минимальный пакет документов:
- документ, удостоверяющий личность,
- социальная карта или номер общественных услуг/или справка об отсутствии последнего/.
Решение о предоставлении кредита принимается за считанные минуты, и кредит оформляется прямо на месте. Действуют также льготные условия при выкупе кредитов под залог золота из других банков», – говорится в сообщении.
Детальную информацию об условиях получения кредитов под залог золотых изделий можно получить в любом из 65-ти филиалов Банка ВТБ (Армения), на сайте www.vtb.am, a также позвонив в Единую справочную службу Банка по номеру 87-87.