Սոնա Պողոսյանը` Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր
Խորվաթիայի Սպլիտ քաղաքում շարունակվում է ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունը: Նախօրեին կանանց պայքարում 75 կգ քաշային կարգում հանդես է եկել Սոնա Պողոսյանը: Երկամարտում Պողոսյանը գրանցել է 227 կգ արդյունք (101+126) և նվաճել բրոնզե մեդալ:
Հայ ծանրորդը փոքր արծաթե մեդալի է արժանացել նաև հրում վարժությունում` բարձրացնելով 126 կգ: Պոկում վարժությունում Սոնան 4-րդն էր:
Կանանց 75 կգ քաշային կարգում Եվրոպայի չեմպիոն է դարձել Իսպանիան ներկայացնող Լիդիա Վալենտինը, իսկ երկրորդ տեղը զբաղեցրել է ռուս Մարիա Վոստրիկովան:
Այսօր Եվրոպայի առաջնությունում հանդես կգան 90 կգ Տաթև Հակոբյանը և 94 կգ քաշային Կարուշ Ղուկասյանը (B խումբ):

Армянская тяжелоатлетка Сона Погосян завоевала бронзовую медаль на чемпионате Европы
В хорватском городе Сплит продолжается чемпионат Европы по тяжелой атлетике: 6 апреля в женском первенстве в весовой категории 75 кг выступила Сона Погосян. В двоеборье Погосян зафиксировала результат 227 (101+126) кг и завоевала бронзовую медаль.
Как сообщает пресс-служба Национального олимпийского комитета Армении, армянская тяжелоатлетка также удостоилась малой серебряной медали в толчке, подняв 126 кг. В рывке Сона показала 4-й результат.
В весовой категории 75 кг чемпионкой Европы стала представительница Испании Лидия Валентин, а второе место заняла россиянка Мария Вострикова.
Сегодня, 7 апреля, на чемпионате Европы выступят Татев Акопян (90 кг) и Каруш Гукасян (94 кг, группа «В»).