Մեկնարկում են Երևան-Բեյրութ ուղիղ չվերթները
Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարությունից հայտնում են, որ Երևան-Բեյրութ-Երևան չվերթը մինչև ընթացիկ տարվա հունիս կիրականացվի շաբաթական մեկ անգամ,  հունիսից՝ երկու,  իսկ հուլիսից՝ երեք անգամ։
Լիբանանի զբոսաշրջության նախարար Անդրանիկ Գիդանյանը և ՀՀ զբոսաշրջության պետական կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ Մեխակ Ապրեսյանը կարևորել են չվերթը, երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական հարաբերությունների ամրապնդման և զարգացման, զբոսաշրջության զարգացման, երկու ժողովուրդների միջև բարեկամական կապերի ամրապնդման, միջմշակութային երկխոսության ապահովման հարցերը:
«Այս չվերթը  սպասված և անհրաժեշտ էր:   Այն բխում է ՀՀ կառավարության կողմից հայտարարված բաց երկնքի քաղաքականությունից, համաշխարհային շուկային Հայաստանի հասանելիության  բարձրացման անհրաժեշտությունից: Չվերթը մասնավորապես կնպաստի  Հայաստանի և Լիբանանի միջև  առևտրա-տնտեսական կապերի   և զբոսաշրջային փոխադարձ  այցելությոնների առավել ակտիվացմանը»,-ասել է Մեխակ Ապրեսյանը:

Запущен авиарейс Ереван-Бейрут-Ереван
Авиакомпания «Армения» официально запустила авиарейс Ереван-Бейрут-Ереван. Как сообщают из министерства экономического развития и инвестиций Армении, рейс  Ереван-Бейрут-Ереван до июня с.г. будет осуществляться раз в неделю, с июня – дважды в неделю, а с июля – трижды.
Министр туризма Ливана Андраник Гиданян и первый заместитель председателя Государственного комитета по туризму министерства экономического развития и инвестиций РА Мехак Апресян отметили важность запуска подобного рейса, вопросов обеспечения развития и укрепления торгово-экономических отношений между странами, развития туризма, межкультурного диалога.
«Этот рейс был ожидаемым и необходимым», – отметил Мехак Апресян, добавив: «Рейс в частности будет способствовать дальнейшей активизации торогово-экономических связей между Арменией и Ливаном, развитию туризма».