Արարատ Զուրաբյանը  դուրս է մնացել «Ծառուկյան» դաշինքի ցուցակից. «Ժամանակ»
ՀՀՇ վարչության նախագահ Արարատ Զուրաբյանը  չի լինի նոր խորհրդարանում, թեև զբաղեցնում էր «Ծառուկյան» դաշինքի ցուցակի  անցողիկ 6-րդ համարը:  Արարատ Զուրաբյանը դուրս է մնացել  «Ծառուկյան» կուսակցությունների դաշինքի ցուցակից: Որպես հիմնավորում բերվում է այն փաստը, որ  նա շատ քիչ ձայն է հավաքել՝  1870 քվե: Նա առաջադրվել էր  Երևանի Կենտրոն, Էրեբունի,  Նորք-Մարաշ համայնքներն  ընդգրկող  ընտրատարածքում:
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով,  Գագիկ Ծառուկյանն  այս օրերին  միանձնյա է որոշում՝ ով է դաշինքի ցուցակից վերցնելու  ԱԺ պատգամավորի մանդատը

«Жаманак»: Арарат Зурабян не вошел в состав нового парламента
Газета «Жаманак» пишет, что председатель правления Армянского общенационального движения (АОД) Арарат Зурабян не вошел в новый парламент, несмотря на то, что занимает в пропорциональном списке «Блока Царукян» проходное 6-ое место.
«Арарат Зурабян выпал из списка блока Царукян. В качестве обоснования приводится тот факт, что он набрал мало голосов – 1870. Его кандидатура была выдвинута в избирательном округе, охватывающем административные районы Кентрон, Эребуни и Норк-Мараш», - отмечает газета.
По сведениям издания, Гагик Царукян в эти дни единолично решает, кто из списка блока получит депутатский мандат.