Կանխվել է «KARABAX» մակնշմամբ պոմիդորի ներկրումը հանրապետություն
Պետական եկամուտների կոմիտեն 2017 թվականի ապրիլի 12-ի դրությամբ գյուղմթերքի անօրինական ներկրման 272 փորձ է կանխել, որի արդյունքում հայտնաբերվել է մոտ 18 տոննա գյուղմթերք, հիմնականում պոմիդոր:
ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ իրավախախտները, համապատասխան ձևակերպումներից խուսափելու նպատակով, ապրանքը փորձել են տեղափոխել ավտոմեքենաներում հատուկ պատրաստված թաքստոցներում. բոլոր փորձերը կանխվել են:
Ընդամենը մեկ օր առաջ էլ սահմանին կանխվել է «KARABAX» մակնշմամբ արկղերով մոտ 50 կիլոգրամ պոմիդորի և վարունգի ներկրումը հանրապետություն: Օրինախախտը գյուղմթերքը փորձել է տեղափոխել խնձորով ծածկված արկղերում:

Armenia’s State Revenue Committee (SRC) prevented 272 attempts to smuggle agricultural goods into Armenia as of April 12. According to the release by the Committee, the seized 18 tons of goods mainly included tomatoes. Offenders attempted to move the goods in hiding places specially made in cars to avoid customs clearance. All attempts were thwarted.
This time SRC seized 50 kilograms of tomatoes and cucumbers being moved in boxes marked “KARABAX”. The smuggler was trying to transport the goods in boxes covered with apples.