Իտալական «Միլան» ակումբն այլևս չի պատկանում երկրի նախկին վարչապետ Սիլվիո Բեռլուսկոնիին: Վեստի.ռու-ի տեղելացմամբ, նրան պատկանող Fininvest ընկերությունը հաղորդել է, որ ավարտվել է ակումբի բաժնետոմսերի 99,93 տոկոսի վաճառքը Rossoneri Sport Investment Lux կոնսորցիումին:
Իտալական մամուլի հաղորդմամբ, գործարքը գնահատվում է 720-ից 750 միլիոն եվրո: Ընդ որում Fininvest-ը ստացել է 370 միլիոն, մնացած գումարն ուղղվելու է ակումբի պարտքերի մարմանը:
Rossoneri Sport Investment Lux-ը ներկայացնում են չինացի գործարարները:
Բեռլուսկոնին Միլանի սեփականատերն է եղել 31 տարի: Այդ ընթացքում ակումբը նվաճել է 29 հեղինակավոր մրցանակ Իտալիայում և Եվրոպայում:

Сделка на €750 млн: Сильвио Берлускони продал футбольный клуб «Милан» китайским бизнесменам
Один из лидеров итальянского футбола – клуб «Милан» – больше не принадлежит бывшему премьер-министру этой страны Сильвио Берлускони. Информацию передает «Вести.Ru».
Компания Берлускони Fininvest официально сообщила о завершении сделки по продаже 99,93% акций клуба консорциуму Rossoneri Sport Investment Lux.
По сообщениям итальянской прессы, сделка оценивается в сумму от 720 до 750 млн. евро. При этом Fininvest получил 370 миллионов, остальные деньги будут направлены на погашение долгов клуба. Rossoneri Sport Investment Lux представляют бизнесмены из Китая.
Сильвио Берлускони владел «Миланом» на протяжении более чем 30 лет, точнее – 31 года. За это время футбольная команда выиграла 29 престижных трофеев в Италии и на европейской арене.