Արծվիկը եվրատեսիլյան բեմում կլինի 2 պարողների և 3 բեք-վոկալիստների հետ
«Եվրատեսիլ-2017»-ի հայաստանյան մասնակից Արծվիկը մայիսի 9-ին Կիևի բեմում կլինի 2 պարողների և 3 բեք-վոկալիստների հետ: Առաջին ալիքի hասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ բեմադրության հեղինակը շվեդ ռեժիսոր Սաշա Ժան-Բապտիստն է, ով «Եվրատեսիլ-2016»-ի հայաստանյան պատվիրակ Իվետա Մուկուչյանի քննարկված և սիրված ելույթի բեմադրության հեղինակն էր:
Սաշա Ժան-Բապտիստի խոսքով՝ ինքը տպավորվել է Արծվիկի ձայնի հզորությունից և տեմբրի գեղեցկությունից, երբ առաջին անգամ հնարավորություն է ունեցել լսելու եվրատեսիլյան երգը: «Ինձ գերեց նրա հմայքը, կանացիությունը և անկեղծությունը: Իսկ երբ լսեցի երգը, հասկացա որ պիտի համադրեմ այս ամենը՝ համեմելով տարբեր նորարարական տարրերով»,- նշեց նա՝ հավելելով, որ սպասվելիք բեմադրությունը հնարավոր է բնութագրել երեք բառով՝ ժամանակակից, էքսպերիմենտալ, ինտրիգային:
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Արծվիկի հետ բեմում պարողները կլինեն Մարլեն Լինդալը և Ֆաննի Սվենսոնը, ովքեր Արծվիկի եվրատեսիլյան թիմին միացել են Շվեդիայից, իսկ բեք-վոկալիստները՝ Իվետա Մուկուչյանի բեք-վոկալիստ Անուշիկ Տեր-Ղուկասյանն է, «Դեպի եվրատեսիլ» մրցույթի մասնակից Ամալյա Մարգարյանը և Վիկտորիա Պողոսյանը: «Սա միջազգային նախագիծ է. պարողների հետ փորձերը տեղի են ունենում Շվեդիայում, Արծվիկի հետ՝ Հայաստանում, իսկ Կիևի բեմը մեզ բոլորիս կմիավորի»:
Սաշայի խոսքով՝ Հայաստանի համար աշխատելը մեծ պատիվ և բավականություն է պատճառում իրեն, քանի որ հայկական եվրատեսիլյան պատվիրակությունը առաջադեմ է, համարձակ և հավակնոտ:

«Евровидение-2017» в Киеве: представляющая Армению певица Арцвик выйдет на сцену с 3 бэк-вокалистками
17:43 15/04/2017
Вместе с представляющей Армению на международном песенном конкурсе «Евровидение-2017» в Киеве певицей Арцвик на сцену 9 мая выйдут танцовщицы из Швеции Марлен Линдаль и Фанни Свенсон, а также три бэк-вокалистки – Анушик Тер-Гукасян, Амалия Маркарян и Виктория Погосян. Об этом сообщает пресс-служба Общественного телевидения Армении.
Постановщиком номера певицы Арцвик станет шведский режиссер-постановщик и хореограф Саша Жан-Баптист. Именно она была автором постановки шоу представительницы Армении Иветы Мукучян на «Евровидении-2016».
Саша Жан- Баптист рассказала, что впечатлена тембром и мощью голоса певицы Арцвик. «Меня пленили ее очарование, женственность и искренность. А когда я услышала песню, поняла, что нужно совместить все это, с добавлением различных инновационных элементов», – сказала она.
При этом Жан-Баптист отметила, что для нее большая честь работать с Арменией, поскольку армянская делегация прогрессивна, смела и амбициозна.
Напомним, что 62-й конкурс песни «Евровидение» пройдёт в Киеве (Украина). Страна стала победительницей предыдущего конкурса «Евровидение-2016», прошедшего в Стокгольме (Швеция), с песней Джамалы «1944». Даты полуфиналов – 9 мая и 11 мая, финал конкурса состоится 13 мая 2017 года. Арцвик в первом полуфинале 9 мая выступит под 16-м номером.