Հայ բռնցքամարտիկները պատրաստվում են  Եվրոպայի առաջնությանը
«Մեր ութ բռնցքամարտիկներից յոթը մեդալ նվաճեցին. իհարկե գոհ եմ տղաներից»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասել է Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դավիթ Թորոսյանը՝ մեկնաբանելով Թբիլիսիում կայացած Դավիդ Կվաչաձեի անվան միջազգային մրցաշարի արդյունքները.
«Բացի գերծանր քաշային Դավիթ Չալոյանից, բոլորն էլ մրցանակային, այդ թվում երեք առաջին տեղեր զբաղեցրին: Վրաստանի մայրաքաղաքում անցկացված մրցաշարը բավականի ուժեղ կազմ էր հավաքել: Տանտերերը հիմնական կազմով մասնակցեցին, ժամանել էին Ռուսաստանի, Ուկրաինայի, Ադրբեջանի հավաքականները:
Այժմ կշարունակենք պատրաստվել հունիսի 14-26-ը Խարկովում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը: Բռնցքամարտիկների մի մասը կշարունակի ինձ հետ մարզվել «Դինամոյում», մյուսները՝ տեղերում:
Մայիսի վերջին պլանավորում ենք մեկնել Վարշավա, որտեղ համատեղ հավաք և ընկերական մրցամարտ կունենանք Լեհաստանի հավաքականի հետ: Մինչ այդ, ամենայն հավանականությամբ, ուսումնամարզական հավաք կանցկացնենք Ծաղկաձորում»,-նշել է Դավիթ Թորոսյանը:
Գլխավոր մարզիչը հավելել է նաև, որ մայիսին կկայանա պատանիների և երիտասարդների ՀՀ առաջնությունը: Ժամկետները պարզ կլինեն մոտ ապագայում:

Завоевавшие 7 медалей в Тбилиси армянские боксеры готовятся к чемпионату Европы в Харькове
«Семь из восьми наших боксеров завоевали медали. Конечно, я доволен ребятами», – заявил главный тренер сборной Армении по боксу Давид Торосян, комментируя итоги международного турнира имени Давида Квачадзе в Тбилиси.
«За исключением супертяжеловеса Давида Чалояна все смогли занять призовые места, в том числе, три первых. Турнир в столице Грузии собрал довольно сильный состав. Хозяева выступили основным составом, приехали сборные России, Украины, Азербайджана.
Сейчас продолжим готовиться к чемпионату Европы в Харькове (14-26 июня). Одна часть боксеров продолжат тренироваться со мной в "Динамо", остальные – на местах», – приводит слова Давида Торосяна пресс-служба НОК Армении.
«В конце мая планируем поездку в Варшаву, где проведем совместный сбор и товарищеский матч со сборной Польши. До этого, по всей вероятности, проведем учебно-тренировочный сбор в Цакхадзоре», – отметил Давид Торосян.
Главный тренер также сообщил, что в мае состоятся чемпионаты республики среди юношей и молодежи. Сроки будут уточнены в ближайшее время.