Հայ բռնցքամարտիկները պատրաստվում են  Եվրոպայի առաջնությանը
«Մեր ութ բռնցքամարտիկներից յոթը մեդալ նվաճեցին. իհարկե գոհ եմ տղաներից»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասել է Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դավիթ Թորոսյանը՝ մեկնաբանելով Թբիլիսիում կայացած Դավիդ Կվաչաձեի անվան միջազգային մրցաշարի արդյունքները.
«Բացի գերծանր քաշային Դավիթ Չալոյանից, բոլորն էլ մրցանակային, այդ թվում երեք առաջին տեղեր զբաղեցրին: Վրաստանի մայրաքաղաքում անցկացված մրցաշարը բավականի ուժեղ կազմ էր հավաքել: Տանտերերը հիմնական կազմով մասնակցեցին, ժամանել էին Ռուսաստանի, Ուկրաինայի, Ադրբեջանի հավաքականները:
Այժմ կշարունակենք պատրաստվել հունիսի 14-26-ը Խարկովում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը: Բռնցքամարտիկների մի մասը կշարունակի ինձ հետ մարզվել «Դինամոյում», մյուսները՝ տեղերում:
Մայիսի վերջին պլանավորում ենք մեկնել Վարշավա, որտեղ համատեղ հավաք և ընկերական մրցամարտ կունենանք Լեհաստանի հավաքականի հետ: Մինչ այդ, ամենայն հավանականությամբ, ուսումնամարզական հավաք կանցկացնենք Ծաղկաձորում»,-նշել է Դավիթ Թորոսյանը:
Գլխավոր մարզիչը հավելել է նաև, որ մայիսին կկայանա պատանիների և երիտասարդների ՀՀ առաջնությունը: Ժամկետները պարզ կլինեն մոտ ապագայում:

“Seven out of eight Armenian boxers conquered medals. Certainly I am pleased with our guys,” David Torosyan, Head Coach of the Armenian National Boxing Team, said commenting on the results of David Kvachadze International Boxing Tournament held in Tbilisi, Georgia.
“Except heavyweight David Chaloyan, all the boxers gained medals with three of them taking the first positions. Highly strong athletes got together in Tbilisi tournament. The boxing teams of Russia, Ukraine and Azerbaijan also took part in the championship.
Now we will continue getting ready for the European Boxing Championships to be held in Kharkiv on 14-26 June. Some of the boxers will continue to train with me in Dynamo with the rest of them holding trainings in local places. At the end of May we plan to depart for Warsaw to hold a joint training and friendly tournament with the Polish team. Prior to that, we are likely to hold a training camp in Tsaghkadzor,” David Torosyan said.