Հակառակորդը շփման գծում ակտիվորեն կիրառել է տարբեր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններ
Ապրիլի 18-ին և լույս 19-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից,  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 55 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 760 կրակոց: ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ (2 արկ):
Անցած գիշեր հակառակորդը շարունակել է շփման գծի տարբեր ուղղություններում ակտիվորեն կիրառել տարբեր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանն առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Azerbaijani forces breached the ceasefire across the Line of Contact between Nagorno-Karabakh Republic (Artsakh/NKR) and Azerbaijan more than 55 times, over 760 shots from weapons of different calibers towards the Armenian positions on April 18 to overnight April 19. As the Press Service of the NKR Defense Ministry told Panorama.am, the adversary also applied shoulder-fired anti-tank grenade launcher (2 shells) at the northern direction of the contact line.
Last night the Azerbaijani forces continued to actively apply sniper rifles of various calibers at different directions of the line of contact.
Karabakh frontline units maintain control over the frontline situation and continue confidently fulfilling their military duty.