«Ելք»-ի քարոզարշավը կմեկնարկի ռոք համերգով, ՀՀԿ-ինը՝ բակային հանդիպումներով, իսկ «Երկիր ծիրանի»-ինը՝ հեծանվաերթով
14:56 21/04/2017
Այսօր՝ ապրլի 21-ին, պաշտոնապես մեկնարկել է Երևանի ավագանու ընտրությունների քարոզարշավը։ Ընտրություններին մասնակից 3 քաղաքական ուժերը՝ «Ելք» դաշինքը, Հանրապետական և «Երկիր ծիրանի» կուսակցությունները, արդեն իսկ պլանավորել են՝ ինչպես են անցկացնելու քարոզարշավի առաջին և հետագա օրերը։
Քաղաքական ուժերի առաջիկա ծրագրերին տեղեկանալու նպատակով Panorama.am-ի թղթակիցը զրուցեց վերջիններիս ներկայացուցիչների հետ։
«Ելք» դաշինքից ավագանու անդամի թեկնածու Տիգրան Ավինյանը տեղեկացրեց, որ դաշինքի քարոզարշավը մեկնարկելու է այսօր՝ ժամը 18։00-ին, մետրոյի «Երիտասարդական» կայանի հարակից տարածքից՝ «Բարեկամության ձեռքեր» արձանի մոտից։
«Երթը շարժվելու է դեպի Հյուսիսային պողոտա, որտեղ էլ տեղի է ունենալու համերգ-հանրահավաք։ Համերգի ընթացքում ելույթ է ունենալու «Նեմրա» ռոք խումբը, որից հետո տեղի է ունենալու մեր հանրահավաքը։ Ինչ վերաբերում է առաջիկա օրերի մեր աշխատանքներին, ապա քարոզարշավ ենք իրականացնելու մայրաքաղաքի բոլոր վարչական շրջաններում։ Դրանց նրկա է լինելու անձամբ Երևանի ավագանու թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը»,- տեղեկացեց մեր զրուցակիցը՝ հավելելով, որ նախորդներից տարբեր, նորարարական քարոզարշավի մեկնարկը տրվելու է Ավանից։
«Երկիր ծիրանի» կուսակցության մամուլի պատասխանատու Սոնա Աղեկյանն էլ մեզ հետ զրույցում տեղեկացրեց, որ այսօր՝ ժամը 17։00-ին, իրենց քարոզարշավի մեկնարկը տրվելու է Ազատության հրապարակից՝ հեծանվաերթով։
«Հեծանվաերթն անցնելու է հետևյալ ուղով՝ Ազատության հրապարակ-Թումանյան-Նալբանդյան-Սայաթ-Նովա-Պռոշյան փողոցներ, Բաղրամյան-Մաշտոցի պողոտա-Ամիրյան-Հանրապետության հրապարակ-Հյուսիսային պողոտա-Ազատության հրապարակ»,- տեղեկացրեց կուսակցության ներկայացուցիչը՝ հավելելով, որ քարոզարշավի յուրաքանչյուր հաջորդ օրվա մասին իրենք հանդես կգան լրացուցիչ ծանուցմամբ։
Սոնա Աղեկյանը նաև նշեց, որ քարոզարշավի շրջանակներում ենթադրվում են բակային հանդիպումներ՝ Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Զարուհի Փոստանջյանի անմիջական մասնակցությամբ։
Ինչ վերաբերում է ՀՀԿ քարոզարշավին, ապա ավագանու թեկնածու Նաիրա Նահապետյանը մեզ հետ զրույցում տեղեկացրեց՝ այն այսօր մեկնարկելու է բակային հանդիպումներով։ Կոնկրետ այսօր Էրեբունի վարչական շրջանում նախատեսված է երևանցիների հետ 4 նմանատիպ հանդիպում։
«Ամեն օր լինելու ենք մայրաքաղաքի տարբեր վարչական շրջաններում, հանդիպումներին մասնակցելու է անձամբ Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը։ Ակնկալում ենք երևանցիների հետ անմիջական հանդիպումներ և զրույցներ։ Մենք այս գործելաոճը շատ ենք գնահատում, որովհետև անմիջականորեն հանդիպում ենք մարդկանց հետ, ներկայացնում մեր կատարած աշխատանքը»,- ասաց նա՝ հավելելով, որ համերգներ և հանրահավաքներ քարոզարշավի ընթացքում չեն նախատեսվում։

Шествие, рок-концерт и велопробег: политсилы начинают агиткампанию к выборам в Совет старейшин Еревана
15:36 21/04/2017
Сегодня, 21 апреля, официально стартовала агитационная кампания к предстоящим 14 мая выборам в Совет старейшин Еревана. Агиткампания продлится до 12 мая включительно. В выборах участвуют 3 политические силы: Республиканская партия Армении (РПА), возглавляемая Заруи Постанджян партия «Страна абрикоса» и Блок «Выход».
Включенный в избирательный список блока «Выход» Тигран Авинян сообщил, что агиткампания данной политсилы стартует сегодня вечером шествием со станции метро «Еритасардакан» (Молодежная) к Северному проспекту, где состоятся митинг и концерт.
«В ходе концерта выступит рок-группа „Немра”. Затем состоится митинг. Что же касается наших планов на предстоящие дни, то агиткампания будет проводиться во всех административных районах Еревана. На мероприятиях будет присутствовать лично кандидат блока выход в мэры Еревана Никол Пашинян», – сказал он.
Тигран Авинян отметил также, что блок «Выход» начнет агиткампанию с ереванского административного района Аван.
Агиткампания возглавляемой Заруи Постанджян партии «Страна абрикоса» начнется сегодня в 17:00 с велопробега от Площади Свободы в Ереване.
Как сообщила Panorama.am пресс-секретарь партии Сона Агекян, в рамках агиткампании запланированы встречи с жителями при непосредственном участии Заруи Постанджян.
РПА начнет свою агиткампанию в ереванском административном районе Эребуни, где состоятся 4 предвыборные встречи с избирателями.
«Каждый день мы планируем посетить различные административные районы Еревана, во встречах примет участие лично действующий мэр Еревана, возглавляющий избирательный список РПА Тарон Маргарян. Ожидаем, что состоятся непринужденные беседы и встречи с ереванцами. Мы высоко ценим этот стиль, поскольку встречаемся непосредственно с избирателями, представляем наши программы, выполненную работу», – сказала Panorama.am Наира Нагапетян.
При этом она добавила, что концертов и митингов не запланировано.