Սահակյանների ընտանիքին հասկացրել են, որ նրանցից մեկը կարող է անցնել ԱԺ. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով` Սահակյանների ընտանիքին հասկացրել են, որ նրանցից մեկը կարող է անցնել ԱԺ: «Ընտանիքը» «կոնսիլիում» է արել, որ պետք է Արմանը տեղը զիջի Գալուստ Գրիգորիչին, չնայած նրան ավագների խորհրդում էին տեսնում՝ ԱՄԿ դիսիդենտների գլխին:
«Արմանը, ճիշտ է, շատ էր ուզում պատգամավոր դառնալ, ահագին էլ ձայներ ապահովեց, բայց դե` ստիպված կլինի մնալ պետգույքում»,-թերթին ասել է  ՀՀԿ-ից նրա «սարատնիկ-ընկերը»:
Հարցին՝ իսկ Կարեն Կարապետյանն ինչո՞ւ «չունի» Արմանի հետ, իր մարդո՞ւն է ուզում նշանակել, որտեղ առաջիկայում բարեփոխումներ պետք է իրականացվեն, թերթի աղբյուրը պատասխանել է. «Չէ՜, ուղղակի Արմանի գլխին գալովի է. էն ժամանակ էլ Հովիկ Աբրահամյանն էր նկատողություններ անում»:

Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что семье Саакянов дали понять, что только один из ее членов может пройти в новый парламент Армении. «Семья» провела «консилиум» и решила, что Арман должен уступить место Галусту Григорьевичу, хотя и его видели в совете старейшин, во главе дис&сидентов Национальной объединенной партии.
«Арман, конечно, очень хотел стать депутатом, и обеспечил довольно большое количество голосов, однако вынужден будет остаться в Управлении по управлению госимуществом», - сообщили изданию его «друзья-соратники».
На вопрос, почему Карен Карапетян не ладит с Арманом, хочет назначить своего человека на место, где вскоре будут реализованы реформы, источник издания заявил: «Нет, просто Арману не везет, тогда тоже Овик Абраамян делал замечания».