«Արմմոնո»-ի շրջանակում կցուցադրվի 28 ներկայացում
Ապրիլի 29-ից մայիսի 3-ը Երևանում կանցկացվի մոնոներկայացումների «Արմմոնո» միջազգային թատերական 15-րդ փառատոնը: Մշակույթի նախարարության տեղեկացմամբ, մասնակից երկրներն են՝ Հայաստան, Իսպանիա, Ֆրանսիա, Ավստրիա, Մոլդովա, Ուկրաինա, Լեհաստան, Ռուսաստան, Վրաստան. կցուցադրվի 28 ներկայացում:
Ծրագրում ներառված են բազմատեսակ մոնոներկայացմումներ. մոնոպար, մոնոմնջախաղ, մոնոդրամա, մոնոստենդափ, մոնոօպերա և այլն: Նախատսեված են նաև «Արմմոնո-Տրիումֆ», «Արմմոնո-Դեբյուտ», Արմմոնո-Օպերա» միջոցառումները , ինչպես նաև հատուկ ծրագիր՝ նվիրված Հայկական բանակի 25-ամյակին:
Փառատոնի ծրագրում նախատեսված նշանավոր ներկայացումներից են Լարիսա Կադիրովայի «Լաց մի եղեք իմ հետևից երբեք», Բեսո Զանգուրիի «Փսիխոզ 4.48» (բեմադրությունը՝ աշխարհահռչակ վրացի բեմադրիչ Ռոբերտ Ստուրուայի) և Դմիտրի Բոզինի «Արքա-աղջիկը» մոնոներկայացումները:
Կլինեն նաև վարպետության դասեր։
Փառատոնն անցկացվում է ՀՀ Նախագահի տիկին Ռիտա Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո և ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ։

Yerevan will be hosting the Armmono 15th International Theater Festival of Mono Performances from April 29 May 3. As the Ministry of Culture reports, this year the festival programme includes 28 performances from Armenia, Russia, France, Spain, Austria, Moldova, Ukraine, Poland, Georgia.
The festival includes a special programme dedicated to the 25th anniversary of the Armenian Army, along with master classes.
Among famous performances included in the festival programme are Larisa Kadirova’s “Never cry for me” (Ukraine), Beso Zanguri’s “Psychosis 4:48” (Directed by world-known theatre director Robert Sturua), Dmitry Bozin’s “The Girl King” (Russia).
To note, the festival is held under the high patronage of the First Lady of the Republic of Armenia Mrs Rita Sargsyan with the support of the Ministry of Culture.