ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը խոշորագույն հարկատու՝ Հայաստանի առևտրային բանկերի շրջանում
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն 2017թ.-ի 1-ին եռամսյակի տվյալներով պետական բյուջե է վճարել մոտ 1.19 մլրդ դրամ: Բանկը զբաղեցրել է 1-ին հորիզոնականը Հայաստանի առևտրային բանկերի ցուցակում և 21-րդ տեղը հանրապետության խոշորագույն հարկատուների ցանկում:
Բանկից տեղեկացնում են, որ նշված տվյալները ներկայացված են Հայաստանի կառավարությանն առընթեր Պետական Եկամուտների Կոմիտեի 2017թ.-ի 1-ին եռամսյակի արդյունքների մասին հրապարակված տվյալներում:
1000 խոշոր հարկատուների ցուցակում ընդգրկվել են ՀՀ-ում գործող բոլոր առևտրային բանկերն: Հարկերի ընդհանուր ծավալում բանկերի մասնաբաժինը կազմում է 5.6%:
Ընդհանուր առմամբ 1000 խոշորագույն հարկատուներն 2017 թ.-ի 1-ին եռամսյակում պետական բյուջե են վճարել 174,9 մլրդ դրամ:

Назван крупнейший налогоплательщик среди коммерческих банков Армении
Банк ВТБ (Армения) за 1-ый квартал 2017 года выплатил в госбюджет около 1,19 млрд драмов РА.  Банк занял 1-ое место среди коммерческих банков Армении и 21-ое место в списке крупнейших налогоплательщиков республики.
Согласно релизу, указанные показатели опубликованы Комитетом государственных доходов при правительстве РА по итогам 1-го квартала 2017 года.
В числе 1000-и крупнейших налогоплательщиков оказались все коммерческие банки, действующие в РА. На долю банков пришлось 5,6% от общего объёма налогов.
В целом 1000 крупнейших налогоплательщиков в течение 1-го квартала 2017 года выплатили в госбюджет более 174,9 млрд драмов.