ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ. Փոխանցումներ Ռուսաստանից՝ «Օդնոկլասնիկի» և «ՎԿոնտակտե» սոցցանցերի միջոցով
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է իր Mastercard և Maestro քարտապան-հաճախորդներին օգտվել Ռուսաստանի Դաշնությունից աշխարհի 16 երկիր՝ այդ թվում նաև Հայաստան, դրամական փոխանցումներ կատարելու պարզ, հարմարավետ և անվտանգ եղանակից՝ «Վկոնտակտե» և «Օդնոկլասնիկի» սոցիալական ցանցերի միջոցով:
Ընկերությունից մանրամասնում են, որ Mastercard վճարային համակարգի քարտապանները հնարավորություն ունեն շուրջօրյա՝ ժամանակի իրական ռեժիմում ստանալ արագ դրամային փոխանցումներ ՌԴ-ից անմիջապես իրենց Masterсard և Maestro քարտերին: Նոր հնարավորությունների շնորհիվ, ինչպես փոխանցում ուղարկողը, այնպես էլ ստացողը կխնայեն իրենց ժամանակը և միջոցները, ուղարկելով և ստանալով փոխանցումներն անկանխիկ եղանակով ցանկացած վայրից և շուրջօրյա, առանց Բանկի մասնաճյուղեր այցելելու:
Փոխանցումներն իրականացվում են ՌԴ ռուբլով: «Վկոնտակտե» և «Օդնոկլասնիկի» ցանցերի միջոցով փոխանցման նվազագույն գումարը 100 ռուբլի է, առավելագույնը՝ 75 հազ. ռուբլի: Ծառայությունը ներկայացված է ինչպես վեբ տարբերակով, այնպես էլ iOS-ի և Android-ի համար բջջային հավելվածներում: Այն դեպքում, երբ փոխանցման արժույթը տարբերվում է քարտի արժույթից, ապա փոխանցման գումարը ավտոմատ կերպով կփոխարկվի ստացողի քարտը թողարկող բանկի փոխարժեքով:
«Օդնոկլասնիկի» սոցիալական ցանցում փոխանցում ուղարկելու համար անհրաժեշտ է ընտրել ստացողին ընկերների ցուցակից, կամ մուտք գործել ստացողի պրոֆիլ, ընտրել քարտը, որից պետք է ելքագրվեն դրամական միջոցները և նշել գումարը: Օգտատիրոջն անհրաժեշտ չէ իմանալ ստացողի քարտի համարը, տվյալները հարցվում են ստացողից:
Փոխանցումը ստանալու համար ստացողին անհրաժեշտ է գործել իր պրոֆիլ, ապա «Փոխանցումներ» բաժին, սեղմի «Ստանալ փոխանցումը» և մուտքագրի իր Mastercard քարտի համարը, որից հետո դրամական փոխանցման գումարը անմիջապես կհաշվեգրվի ստացողի քարտին:
«Վկոնտակտե» ցանցի միջոցով փոխանցում կատարելու համար անհրաժեշտ է բացել երկխոսության պատուհանը այն օգտատիրոջ հետ, ում ուղարկվում է փոխանցումը, այնուհետև ընտրել "Գումար” կետը, մուտքագրել գումարը և մեկնաբանություն, մուտքագրել ուղարկողի քարտային տվյալները և հաստատել փոխանցումը։ Ստացողը կստանա հաղորդագրություն փոխանցումով, և նա կընտրի, թե որ քարտին հաշվեգրվի գումարը:
Mastercard և Maestro քարտերից «Վկոնտակտե» ցանցում ամսական մինչև 75 000 ռուբլի ընդհանուր գումարի չափով կատարած փոխանցումների համար միջնորդավճար չի գանձվում (ակցիայի շրջանականերում*): Նշված գումարը գերազանցելու դեպքում գանձվում է միջնորդավճար՝ 1%-ի չափով, նվազագույնը 30 ռուբլի:

Банк ВТБ (Армения) предлагает держателям карт осуществлять денежные переводы из России через социальные сети
15:32 02/05/2017
Банк ВТБ (Армения) предлагает своим клиентам-держателям карт MasterCard и Maestro воспользоваться простым, удобным и безопасным способом денежных переводов из Российской Федерации в 16 стран мира, включая Армению, – через социальные сети «Вконтакте» и «Одноклассники».
Согласно релизу, держатели карт платежной системы Masterсard имеют возможность круглосуточно в реальном режиме времени получать быстрые денежные переводы из Российской Федерации непосредственно на свои карты Masterсard и Maestro.
Благодаря новым возможностям как отправитель перевода, так и получатель сэкономят свое время и ресурсы, совершая отправку и получение перевода безналично в любом удобном месте и круглосуточно, без посещения филиалов Банка.
Переводы осуществляются в рублях РФ. Минимальная сумма одного перевода через сети «ВКонтакте» и «Одноклассники» – 100 руб., максимальная – 75 тыс. руб. Услуга представлена как в веб-версии, так и в мобильных приложениях для iOS и Android. В том случае, если валюта перевода и валюта карты различаются, то сумма перевода будет автоматически конвертироваться по курсу банка-эмитента карты получателя.
Для отправки перевода в социальной сети «Одноклассники» необходимо выбрать получателя перевода из списка друзей, либо зайти в профиль получателя, выбрать карту, с которой будут списаны деньги, и указать сумму. Пользователю не нужно знать номер карты адресата, данные запрашиваются у получателя. Для получения перевода получатель должен войти в свой профиль в социальной сети, в разделе «Переводы», нажать на «Получить перевод» и набрать номер своей карты Masterсard, после чего денежный перевод будет зачислен на карту получателя.
Для отправки денежного перевода через сеть «ВКонтакте» необходимо открыть диалог с тем пользователем, которому отправляется перевод, в меню вложений выбрать пункт «Деньги», ввести сумму и комментарий, ввести данные карты отправителя и подтвердить отправку. Получателю придёт сообщение с переводом, и он сам выберет, на какую карту зачислить средства.
За переводы с карт Mastercard и Maestro в сети «Вконтакте» общей суммой до 75000 рублей в месяц комиссия не взимается (в рамках акции). Свыше указанной суммы взимается комиссия 1%, минимум 30 рублей.