Շփման գծի հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ
Մայիսի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 40 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 540 կրակոց: Շփման գծի հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (2 արկ):
ԱՀ ՊՆ-ը հաղորդում է, որ ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահության՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

Azerbaijani forces broke the ceasefire across the Line of Contact between Nagorno-Karabakh Republic (Artsakh/NKR) and Azerbaijan more than 40 times, firing over 540 shots from weapons of different calibers towards the Armenian positions on May 1 to overnight May 2. The adversary also applied 60mm mortar (2 shells) at the southern direction of the Contact Line.
As the Press Service of the NKR Defense Ministry told Panorama.am, Karabakh frontline continued confidently fulfilling their military duty, taking countermeasures in case of necessity.