Ներդրումներն իրենք իրենց չեն գալու, պետք է կոմունիկացվես. Վարդան Արամյան
«6.6 տոկոս տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը փաստում է, որ ունենք տնտեսական աշխուժություն, իսկ այդպիսի տենդենցը, բնականաբար պահանջ ունի, որպեսզի ներդրումներ կատարեն: Դա նշանակում է` ամեն դեպքում վերջին ամիսներին պետք է որ ունեցած լինենք ներդրումների ոլորտում աշխուժացում»,- այսօր գործադիրի նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ֆինանսների նախարար Վարդան Արամյանը՝ հավելելով, որ Ազգային վիճակագրական ծառայությունը ներդրումների մասին տեղեկատվությունը կհրապարակի մայիսի վերջին:
Անդրադառնալով Վաշինգտոն կատարած այցին՝ Վարդան Արամյանը նշեց, որ հայկական կողմն այնտեղ մասնակցել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի և Համաշխարհային բանկի գարնանային նստաշրջանին: Նրա խոսքերով՝  ԱՄՀ-ն և ՀԲ-ն Հայաստանի կարևորագույն գործընկերներն են, բայց այդ, մեր երկիրը ՀԲ-ի հետ ունի ֆինանսավորման ծրագրեր տարբեր ոլորտներում:
«Նման հարթակները կարևոր են, որպեսզի  հեղինակավոր կառույցների հետ  հանդիպումների ընթացքում ներկայացնես  երկրի տնտեսական քաղաքականությունը: Ներդրումներն իրենք իրենց չեն գալու: Այնպես չի լինելու, որ մենք մեր աշխատասենյակներում նստած, որևէ գործողություն անելով որևէ արտաքին ներդրողն իմանալու է այդ մասին: Նշանակում է` դու պետք է կոմունիկացվես»,- ընդգծեց ֆինանսների նախարարը:

Глава Минфина Армении: Инвестиции сами по себе привлекаться не станут
Национальная статистическая служба Республики Армения в конце мая обнародует информацию по инвестициям, но в данной сфере, судя по всему, в последние месяцы наблюдалась активность. Об этом сказал сегодня журналистам после заседания правительства министр финансов РА Вардан Арамян.
Коснувшись своего визита в Вашингтон, Вардан Арамян отметил, что в апреле армянская сторона приняла участие в весенней сессии Международного валютного фонда (МВФ) и Всемирного банка (ВБ). По словам министра, МВФ и ВБ – важнейшие партнеры Армении.
«И подобные площадки важны, чтобы в ходе встреч с представителями влиятельных структур представить экономическую политику страны. Инвестиции сами по себе не будут привлекаться. Если мы будем сидеть в своих кабинетах, иностранные инвесторы не будут знать о тех или иных предпринимаемых шагах. Посему, нужно постоянно находиться в контакте», – сказал Вардан Арамян.