Հայաստանում ելույթ է ունենալու Մալթայի միջազգային դաշնամուրային մրցույթի մրցանակակիր Ռուբեն Կոզինը
Մայիսի 7-ին Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը տեղի կունենա Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբի համերգը,  որը  կղեկավարի նվագախմբի  գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Վահան Մարտիրոսյանը:
Նվագախմբից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ համերգը կսկսվի  Վ.Ա. Մոցարտի Դաշնամուրի կոնցերտ թիվ 13-ով:  Որպես  մենակատար հանդես կգա   2017 թ. -ի Մալթայի միջազգային դաշնամուրային մրցույթի  երկրորդ մրցանակակիր  Ռուբեն Կոզինը / Ռուսաստան/:  Այնուհետ առաջին անգամ  Հայաստանում  կհնչի  Մ.Մուսորգսկու  «Նկարներ պատկերասրահից» ստեղծագործության  մշակումը  լարային նվագախմբի համար:

Laureate of international competitions Ruben Kozin to perform in Armenia
The National Chamber Orchestra of Armenia is set to hold a concert at Komitas Chamber Music Hall on May 7. The concert is led by Vahan Mardirossian, artistic director and principal conductor of the orchestra.
As the National Chamber Orchestra told Panorama.am, the concert will begin with Piano Concerto No. 13 (W. A. Mozart), with Ruben Kozin (Russia), winner of the second prize at 2017 Malta International Piano Competition, performing as a soloist.  Afterwards, the version of M. Mussorgsky “Picture at an Exhibition” for string orchestra will be performed in Armenia for the first time.