Գուժ Մանուկյանը 80 տարեկան է
Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ծննդյան 80-ամյակի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել թատրոնի և կինոյի ճանաչված դերասան, Հայաստանի ժողովրդական արտիստ Գուժ Մանուկյանին: ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի վարչությաունը տարածել է խորհրդարանի նախագահի ուղերձը.
«Շուրջ վեց տասնամյակ որպես հայ թատրոնի և կինոյի ճանաչված դերասան, ինչպես նաև թատերական բեմադրությունների հեղինակ` ոչ միայն կերտում եք իսկական արվեստի գործեր, այլև Ձեր ստեղծած կերպարներով սնուցում մարդկային հույզերն ու հիշողությունները:
Այսօր էլ ողջունելի ու բարձր գնահատանքի արժանի եռանդով ու նվիրվածությամբ շարունակում եք արվեստագետի շնորհակալ գործունեությունը հայ թատրոնի բեմում և կինոյում:

Известный армянский актер театра и кино Гуж Манукян отмечает 80-летний юбилей
Председатель Национального Собрания Республики Армения Галуст Саакян направил поздравительное послание в связи с 80-летием известного актера театра и кино, Народного артиста Армении Гужа Манукяна. Послание Г.Саакяна приводит пресс-служба парламента Армении.
«Около шести десятилетий как известный актер армянского театра и кино, как автор театральных постановок Вы не только создаете оригинальные произведения искусства, но и созданными Вами образами питаете человеческие эмоции и воспоминания.
Сегодня с приветствуемой и достойной высокой оценки энергией и преданностью Вы продолжаете благодарную творческую работу на армянской театральной сцене и в кино», – отметил спикер парламента Армении, пожелав юбиляру здоровья, долголетия и всех благ.